11 Јули, 2020
0.0259

Десет градови во САД кадешто новиот дом е поефтин од нов автомобил

Објавено во: Свет 25 Април, 2019

Најдобрата инвестиција за голем број граѓани се парите потрошени на недвижнина. Последните години се повеќе се вложува во имоти а акцентот се става и на сопствени домови. Американците како никогаш досега купуваат и вложуваат во домови а просечната цена на дом во САД е 226 300 дoлapи, покажуваат податоците на Zillow. Истражувањето покажало дека во некои помали населени места во САД можете да купите сопствен дом за многу помала цена од просечната додека на друго место можете да купите дом дури по цена на нов автомобил. Cпopeд бројките Амepиĸaнцитe можат да си купат сопствен дом за околу 33 000 долара. 

 Еве во кои места се поефтини становите, односно семејните куќи:

10. Џоунсбор, Луизиана – 33 300 $

9.Нанси Гло, Пенсилванија – 32 400$

8.Сосаити Хил, Јужна Каролина – 31 300$

7.Наома, Западна Вирџинија – 30 200$

6. Комерс, Оклахома – 27 600$

5. Нунели, Тенеси – 26 400$

4. Ерлингтон, Кентаки – 25 900$

3. Милен, Мисури – 22 100$

2. Монтеземума, Индиана – 20 900$

1. Флинт, Мичиген – 19 200$


Фото Lifebites.bg

Можеби ќе ве интересира

Научниците ќе дадат одговор како вирусот од животни се пренел на луѓе

Научниците ќе дадат одговор како вирусот од животни се пренел на луѓе

Кина обвини, а Казахстан демантира дека кај нив се шири болест поопасна од короната

Кина обвини, а Казахстан демантира дека кај нив се шири болест поопасна од короната

СЗО ПРИЗНА: Вирусот се пренесува преку воздух во ресторани и спортски сали, но потребни се уште истражувања

СЗО ПРИЗНА: Вирусот се пренесува преку воздух во ресторани и спортски сали, но потребни се уште истражувања

(ВИДЕО) ТАА Е ХЕРОЈ: Meдицинска сестра им свири на виолина на заразените од коронавирусот

(ВИДЕО) ТАА Е ХЕРОЈ: Meдицинска сестра им свири на виолина на заразените од коронавирусот

Ширењето на коронавирусот е надвор од контрола, алармира СЗО

Ширењето на коронавирусот е надвор од контрола, алармира СЗО

Коронавирусот го напаѓа и срцето, тврди рускиот министер Мурашко

Коронавирусот го напаѓа и срцето, тврди рускиот министер Мурашко

БОЛНИЦАТА ВО БЕРГАМО ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НАД КОВИД-19: Битката со вирусот ја загубија 6.000 пациенти

БОЛНИЦАТА ВО БЕРГАМО ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НАД КОВИД-19: Битката со вирусот ја загубија 6.000 пациенти

Короната е како дожд, на крајот сите ќе бидат мокри, тврди заразениот Болсонаро

Короната е како дожд, на крајот сите ќе бидат мокри, тврди заразениот Болсонаро

СЗО: Ќе патуваат во Кина за да го идентификуваат зоо изворот на Ковид-19

СЗО: Ќе патуваат во Кина за да го идентификуваат зоо изворот на Ковид-19