07 Октомври, 2022
0.0229

ДЕВОЈКА СКОКНА ОД МОСТОТ НА АДА: Реанимирана е брзо, но има тешки повреди на главата и р’бетот

Објавено во: Балкан 16 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Девојка на околу 30 години синоќа нешто по полноќ скокнала од мостот на Ада на Реката Сава во Белград.

Припадниците на Жандармеријата успеале да ја извлечат од водата и да ја реанимираат, но таа со тешки повреди на главата и р’бетот е пренесена во Ургентниот центар.

Според неофицијални информации, девојката е во тешка состојба.

СОС линија за помош за луѓе кои размислуваат за самоубиство

Бројот 0800/309-309, опција 1, е СОС телефон кој работи 24 часа и на оваа линија одговараат експерти за превенција од самоубиства - лекари од Клиниката за психијатриски болести „Д-р Лаза Лазаревиќ“.

Итната психијатрија прима пациенти 24 часа без закажување, без лекарска книшка и без плаќање, а Центарот за ментално здравје прима пациенти без закажување од 9 до 18 часот.

Луѓето кои имаат проблеми може да разговараат и со волонтерите на Центарот „Срце“ секој ден од 14:00 до 23:00 часот на телефонскиот број 0800-300-303 или да ги контактираат на е-пошта: vanja@centarsrce.org, како и како преку разговор на веб-страницата www.centarsrce .org.

Волонтерите разговараат со луѓе кои се осамени, вознемирени, повредени, тажни, очајни, несигурни.


Можеби ќе ве интересира

СИТЕ ПОПОЛНУВААТ НЕКОИ ХАРТИИ, А МОЈАТА ПЕТРА ЈА НЕМА, СЕ ЌЕ СЕ ДОКАЖЕ - мајката на убиеното девојче едвај стои на нозе, но дојде на протест

СИТЕ ПОПОЛНУВААТ НЕКОИ ХАРТИИ, А МОЈАТА ПЕТРА ЈА НЕМА, СЕ ЌЕ СЕ ДОКАЖЕ - мајката на убиеното девојче едвај стои на нозе, но дојде на протест

„НАЈТАЖНАТА“ СЛИКА ОД ПРАГА, ВУЧИЌ ОСТАНА ОСАМЕН - светските лидери весело си прикажуваат, но не го дружат српскиот претседател

„НАЈТАЖНАТА“ СЛИКА ОД ПРАГА, ВУЧИЌ ОСТАНА ОСАМЕН - светските лидери весело си прикажуваат, но не го дружат српскиот претседател

Пленковиќ: Вучиќ не се избори за одложување на одлуката за руската нафта

Пленковиќ: Вучиќ не се избори за одложување на одлуката за руската нафта

АНА БРНАБИЌ ЗА НАЈАВАТА ЗА ЗАБРАНАТА ЗА УВОЗ НА РУСКА НАФТА: „Ќе мораме малку поинаку да се позиционираме“

АНА БРНАБИЌ ЗА НАЈАВАТА ЗА ЗАБРАНАТА ЗА УВОЗ НА РУСКА НАФТА: „Ќе мораме малку поинаку да се позиционираме“

ВУЧИЌ И КОВАЧЕВСКИ КАКО ВО СТУДЕНТСКИ ДЕНОВИ, фотографијата како седат на скали собра мноштво коментари

ВУЧИЌ И КОВАЧЕВСКИ КАКО ВО СТУДЕНТСКИ ДЕНОВИ, фотографијата како седат на скали собра мноштво коментари

Изнервиран поради изборите во БиХ, сплиќанец со стол ја тепал сопругата, а со перница сакал да ја задуши

Изнервиран поради изборите во БиХ, сплиќанец со стол ја тепал сопругата, а со перница сакал да ја задуши

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СРБИЈА - паѓаат белградски макроа, осомничена и една жена

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СРБИЈА - паѓаат белградски макроа, осомничена и една жена

ЌЕРКАТА НА БАКИР ИЗЕТБЕГОВИЌ СЕ РАЗВЕДУВА, А СВАДБАТА БЕШЕ ЛАНИ И ЧИНЕШЕ ЦЕЛО БОГАТСТВО: Гостин беше и Ердоган

ЌЕРКАТА НА БАКИР ИЗЕТБЕГОВИЌ СЕ РАЗВЕДУВА, А СВАДБАТА БЕШЕ ЛАНИ И ЧИНЕШЕ ЦЕЛО БОГАТСТВО: Гостин беше и Ердоган

КОЈA БЕШЕ АНКИЦА ТУЃМАН: Ја нарекуваа столб на семејството, имењачката и ја откри тајната сметка

КОЈA БЕШЕ АНКИЦА ТУЃМАН: Ја нарекуваа столб на семејството, имењачката и ја откри тајната сметка