08 Август, 2020
0.0282

ДИК: Излезноста на гласачите до 11 часот изнесува 11 отсто

Објавено во: Македонија 15 Јули, 2020

Излезноста на гласачите до 11 часот изнесува 11 отсто, 199.495 граѓани гласале, соопштија од ДИК. 

Оливер Дерковски од ДИК рече дека досега немало пријавени инциденти. 

Во ИЕ  – 1 одѕивот бил 13, 7 отсто. 

Во ИЕ 2 одзивот е 9.60 отсто, во ИЕ 3 13.08, во четвртата 13.45, петтата 10,55, и шеста 6.04 отсто. 

Крива Паланка има скоро 17 отсто одзив, Лозово 17.03, Пробиштип 20.69 отсто излезност. 

Во Дојран 17,83 отсто, Демир Капија 20.77 отсто, Новаци 20.52 отсто. 

Податоците се од 3.134 избирачки места. 

Можеби ќе ве интересира

Мери Николова Буџаку тврди дека Албанец ќе биде премиер на земјава

Мери Николова Буџаку тврди дека Албанец ќе биде премиер на земјава

АМЕРИКАНЦИТЕ ДА РАЗМИСЛАТ - дали да патуваат во Македонија, ама и во други земји

АМЕРИКАНЦИТЕ ДА РАЗМИСЛАТ - дали да патуваат во Македонија, ама и во други земји

ШТО ГИ СПОЈУВА, А ШТО ГИ ДЕЛИ - ќе се договорат ли старите партнери

ШТО ГИ СПОЈУВА, А ШТО ГИ ДЕЛИ - ќе се договорат ли старите партнери

ДЕЦАТА СЕ ПОБЛИСКУ ДО ШКОЛСКИТЕ КЛУПИ - и Владата и родителите сметаат дека тоа е поисправно

ДЕЦАТА СЕ ПОБЛИСКУ ДО ШКОЛСКИТЕ КЛУПИ - и Владата и родителите сметаат дека тоа е поисправно

Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов

Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ

Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ

ВО ОБИД ДА СПАСИ ЕКИПА НА ЕВН: Велешанец исчезна во Вардар

ВО ОБИД ДА СПАСИ ЕКИПА НА ЕВН: Велешанец исчезна во Вардар