22 Мај, 2018
0.3346
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Диме Ратајкоски си поднел оставка во МТВ?

Објавено во: Македонија 14 Септември, 2017

Диме Ратајкоски  повеќе не е одговорен  уредник на прв програмски сервис на МТВ, неофицијално дознава Фактор. 

Оваа информација ја потврдуваат и дел од вработените во јавниот сервис, а дел тврдат дека само слушаат муабети и немаат официјална информација. 

Од раководството на МТВ кажаа дека директорите денеска имаат повеќе состаноци надвор и не се во можност да дадат официјална информација. 

СДСМ го обвинуваше Ратајкоски за пропаганда и криминал со власта на ВМРО-ДПМНЕ. 

Тие прашуваа дали Ратајкоски противзаконски изнесува и дава на користење архивски материјали на МТВ и дозволува користење ресурси на МТВ за приватни продукции. 

Тој денеска не се јавуваше на мобилен телефон. 

Неговото име и презиме уште стои на веб страницата на МТВ. 

Можеби ќе ве интересира

Девет години затвор за Ѓоко Поповски во предметот „Триста“

Девет години затвор за Ѓоко Поповски во предметот „Триста“

Закажан ТВ-дуелот на Заев и Мицкоски

Закажан ТВ-дуелот на Заев и Мицкоски

Четиригодишно дете тешко повредено на булевар „Борис Трајковски“

Четиригодишно дете тешко повредено на булевар „Борис Трајковски“

Кобна сообраќајка кај Миладиновци - Кадино однесе во смрт сопружници

Кобна сообраќајка кај Миладиновци - Кадино однесе во смрт сопружници

Стоматолошката комора има нов претседател

Стоматолошката комора има нов претседател

ТОП 3 ОГЛАСИ НА ДЕНОТ: Доколку барате работа погледнете ги следниве огласи

ТОП 3 ОГЛАСИ НА ДЕНОТ: Доколку барате работа погледнете ги следниве огласи

„Укинат“ изборниот поткуп на Александар Панов

„Укинат“ изборниот поткуп на Александар Панов

АКАДЕМИК ЌУЛАВКОВА: Доста од Македонија правите салата и конфузија за подбишега на другиот, нормален, цивилизиран свет

АКАДЕМИК ЌУЛАВКОВА: Доста од Македонија правите салата и конфузија за подбишега на другиот, нормален, цивилизиран свет

Дали во славното Крушево на референдум би гласале за Илинденска Македонија?

Дали во славното Крушево на референдум би гласале за Илинденска Македонија?