25 Април, 2019
0.0216

Димитров прв со реакција за Нотр Дам

Објавено во: Македонија 15 Април, 2019

Никола Димитров, министерот за надворешни работи, реагираше емотивно на пожарот на Богородичната црква, позната како Нотр Дам, во Париз, чија највисока купола целосно изгоре а службите се борат да ја сочуваат 850-години старата катедрала.

„Сета наша солидарност кон францускиот народ и сите католици. Поддршка за пожарникарите што се борат да го спасат ова светско наследство“, напиша Димитров на француски јазик на Твитер.

Можеби ќе ве интересира

Возачот и сопственикот на „Дурмо турс“ ослободени од притвор

Возачот и сопственикот на „Дурмо турс“ ослободени од притвор

ФОКУС НA ДЕНОТ: Метлата на Заев, законите „на Иванов“, клеветења во ИВЗ

ФОКУС НA ДЕНОТ: Метлата на Заев, законите „на Иванов“, клеветења во ИВЗ

ИВЗ побара извинување од Заев

ИВЗ побара извинување од Заев

Бујар Османи: Али Ахмети одлучува за министрите

Бујар Османи: Али Ахмети одлучува за министрите

Вработувањата на ќерката на Џафери и синот на Мисовски биле чисти

Вработувањата на ќерката на Џафери и синот на Мисовски биле чисти

Антикорупциска со прекршочни пријави против Иванов и Бектеши

Антикорупциска со прекршочни пријави против Иванов и Бектеши

Заев: Некои министри се многу бавни во администрирањето

Заев: Некои министри се многу бавни во администрирањето

ВМРО-ДПМНЕ против државна интервенција во ИВЗ: СДСМ собира поени

ВМРО-ДПМНЕ против државна интервенција во ИВЗ: СДСМ собира поени

Собранието проработе среде претседателски избори, изгласани „законите на Иванов“

Собранието проработе среде претседателски избори, изгласани „законите на Иванов“