06 Февруари, 2023
0.0227

ДИЗЕЛОТ ПОЕВТИНУВА ДВА ДЕНАРИ, РКЕ со нова одлука за цените на горивата

Објавено во: Економија 01 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Регулаторната комисија за енергетика ги намалува малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,46 отсто во однос на последната одлука.

Малопродажната цена на Еуродизел се намалува за 2,00 денари за литар. Малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98, на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се менуваат.

По полноќ максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕуросуперБС - 95            84,50 (денари/литар)

Моторен бензин Еуросупер БС - 98           86,50 (денари/литар)

Дизел гориво Еуродизел БС (Д-Е V)           84,50 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)     82,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                                 41,810 (денари/килограм).

Можеби ќе ве интересира

Битиќи: Работници од Индија доаѓаат во автомобилската и ИТ-индустријата

Битиќи: Работници од Индија доаѓаат во автомобилската и ИТ-индустријата

РЕГУЛАТОРНА ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА, по полноќ ќе се точи поевтин бензин и дизел

РЕГУЛАТОРНА ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА, по полноќ ќе се точи поевтин бензин и дизел

ДАЛИ ЦЕНИТЕ ВО РЕСТОРАНИТЕ ГО ДОСТИГНАА МАКСИМУМОТ? - ново поскапување на угостителските услуги

ДАЛИ ЦЕНИТЕ ВО РЕСТОРАНИТЕ ГО ДОСТИГНАА МАКСИМУМОТ? - ново поскапување на угостителските услуги

DELL ГО НАМАЛУВА БРОЈОТ НА РАБОТНИ МЕСТА: Ќе елиминира илјадници работници

DELL ГО НАМАЛУВА БРОЈОТ НА РАБОТНИ МЕСТА: Ќе елиминира илјадници работници

КОЈ СЕ ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА - проверете дали ве има на листата

КОЈ СЕ ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА - проверете дали ве има на листата

НАФТАТА НА НАЈНИСКО НИВО ВО ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ - Цената падна за речиси 8 отсто

НАФТАТА НА НАЈНИСКО НИВО ВО ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ - Цената падна за речиси 8 отсто

ШЕСТ ФИРМИ ЈА САКААТ КУЛАТА ГЕНЕКС - денеска конечна одлука, цената падна од 17 на 7 милиони евра

ШЕСТ ФИРМИ ЈА САКААТ КУЛАТА ГЕНЕКС - денеска конечна одлука, цената падна од 17 на 7 милиони евра

Кунгуловски излегува од бизнисот со лабораторија во „Жан Митрев“, но соработката продолжува

Кунгуловски излегува од бизнисот со лабораторија во „Жан Митрев“, но соработката продолжува

РОМАНЦИТЕ И БУГАРИТЕ НАЈМНОГУ ТРОШАТ НА ХРАНА - колкави се нашите трошоци и кој троши најмалку во ЕУ на основни потреби?

РОМАНЦИТЕ И БУГАРИТЕ НАЈМНОГУ ТРОШАТ НА ХРАНА - колкави се нашите трошоци и кој троши најмалку во ЕУ на основни потреби?