24 Јануари, 2021
0.0168

ДОБИ 40 ГОДИНИ ЗАТВОР - човекот кој до смрт ја претепа двеиполгодишната Луна, ќерка на неговата девојка

Објавено во: Балкан 24 Ноември, 2020

Зоран Албич, кој има 25 години, е обвинет за убиство на двеиполгодишната ќерка на својата девојка. Тој денеска осуден е пред судот во Неготин на 40 години затвор, пренесува kurir.rs.

За потсетување, страшното убиство се случи во мај минатата година во населбата Прахово која се наоѓа во Неготин-Србија. 

Албич несреќното девојче односно ќерката на својата девојка ја претепа до смрт. Наводно, тој кобната ноќ се вратил од шетање, а го нервирало тоа што детето плаче па почнал да го удара додека мајката на Луна била присутна. 

„Кога сфатил дека детето не дише, тие го однеле во болница по што рекле дека малечката Луна паднала од тераса. Девојчето починало, а лекарите повикале полиција бидејќи страшните повреди на телото на Луна не се поклопувале со нивната приказна“, изјавил извор за kurir.rs.

По смртта на девојчето уапсени се и Албич и нејзината мајка Весна Ф. 

„Весна направила договор со судот и осудена е само на 8 години затвор, за не пружање помош на немоќно лице, односно на нејзината 2 ипол годишна ќерка. Интересно е тоа што таа по излагање од притвор се смирила со таткото на Луна и тоа што очекуваат бебе, иако таа издржува затворска казна“, рекол соговорникот на Курир. 

Можеби ќе ве интересира

НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ СТИГНА ВО СРБИЈА - Вучиќ кажа дека го донела девојка од Лондон

НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ СТИГНА ВО СРБИЈА - Вучиќ кажа дека го донела девојка од Лондон

Д-р. Тиодоровиќ: Прашање на време е кога новиот сој ќе се открие во Србија, треба што побрзо да се вакцинираат што повеќе луѓе

Д-р. Тиодоровиќ: Прашање на време е кога новиот сој ќе се открие во Србија, треба што побрзо да се вакцинираат што повеќе луѓе

НАВАЛИЦА ЗА ВАКЦИНИ: Во редицата чекаат и старо и младо - не е важно која е, важно е да ја примиме

НАВАЛИЦА ЗА ВАКЦИНИ: Во редицата чекаат и старо и младо - не е важно која е, важно е да ја примиме

ИМАЛ 1,8 ПРОМИЛИ АЛКОХОЛ ВО КРВТА - на настраданиот вработен на патарината за половина час му завршувала смената

ИМАЛ 1,8 ПРОМИЛИ АЛКОХОЛ ВО КРВТА - на настраданиот вработен на патарината за половина час му завршувала смената

Ќе градат две француски и една кинеска компанија и ќе чини 4,4 милијарди евра - кога конечно Белград ќе добие метро

Ќе градат две француски и една кинеска компанија и ќе чини 4,4 милијарди евра - кога конечно Белград ќе добие метро

МУ ВЕЛЕВ ДА НЕ ПИЕ КОГА ВОЗИ, НЕ МЕ СЛУШАШЕ - исповед на таткото на возачот кој усмрти работник на патарина

МУ ВЕЛЕВ ДА НЕ ПИЕ КОГА ВОЗИ, НЕ МЕ СЛУШАШЕ - исповед на таткото на возачот кој усмрти работник на патарина

(ВИДЕО) На шипка затекнати и девојки од Србија, полицијата разби синџир на проституција во Бања Лука

(ВИДЕО) На шипка затекнати и девојки од Србија, полицијата разби синџир на проституција во Бања Лука

РУСКОТО МНР СО ЈАСНА ПОРАКА ДО ХАРАДИНАЈ - големоалбанската идеологија е закана за балканските држави

РУСКОТО МНР СО ЈАСНА ПОРАКА ДО ХАРАДИНАЈ - големоалбанската идеологија е закана за балканските држави

НАЈГОЛЕМИТЕ ДИЛЕМИ И ЛАГИ ЗА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА - еве што советува српска лекарка

НАЈГОЛЕМИТЕ ДИЛЕМИ И ЛАГИ ЗА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА - еве што советува српска лекарка