14 Јуни, 2021
0.0217

Дочекајте го летото со добри книги и со уникатни брендирани производи од „Литература.мк“!

Објавено во: Мои пари 09 Јуни, 2021

Во очекување на официјалниот почеток на летото започнуваме нова продажна акција, што ќе трае од 9 до 20 јуни. Сѐ со цел да им помогнеме на нашите потрошувачи да се подготват за годишните одмори и за летниот распуст, нудиме специјални попусти до 70 отсто на голем избор на книги, како и на уникатни производи за патување и рекреација од избрани брендови, застапени во нашите книжарници.

КЛИКНИ ОВДЕ И ВИДИ ГО ЦЕЛИОТ КАТАЛОГ

Дел од книгите за возрасни што ќе можат да се најдат на попуст се: „Лето како во ’Мама миа‘“ од Ени Робертсон, „Дејзи Џонс енд Д сикс“ од Тејлор Џенкинс Рејд, „Младиот Кастро“ од Џонатан М. Хансен, „Мала книга за хиге“ од Мајк Викинг и многу други.
Со оваа акција сакаме да ги направиме подостапни книгите за деца на почетокот на летниот распуст. Во периодот од 9 до 20 јуни ќе има десет отсто попуст на сите лектири и читанки од едицијата „Лесно читливи лектири“. Со ова ја продолжуваме нашата мисија за поттикнување на читачките навики кај најмладите.

За сите љубители на летните авантури и патувања во сопствена режија, во акцијата се вклучени: интерактивни коцки од „V-CUBE“, шишиња за вода од „SIGG“, швајцарски нож од „Victorinox“ и хамок-лежалки од „Ticket to the Moon“.

Сите што сакаат да го поминат ова лето со стил, во „Литература.мк“ има селектирана понуда на модерни куфери од „BG Berlin“, уникатни шишиња за вода и кутија за храна од „Baci Milano“, дизајнирани шишиња од „Egan Italy“, како и ладала од „Fridolin“.

Оние што планираат да го поминат ова лето во добро друштво и со добра забава можат да изберат некој од производите на „Abysse Corp“ со натписи и илустрации од омилените суперхерои од „Марвел“, но и од анимираниот филм „Замрзнато“ и серијата „Игра на троновите“. За најмладите тука се и производите од „CERDÁ“ со ликовите од „LOL Surprise“, како и тротинетите од „Micro Mobility“.

Дополнително, за секоја сметка над 1.500 денари направена во книжарниците „Литература.мк“ ќе следува подарок – торба.

Сите производи се достапни во книжарницата „Литература.мк суперстор“ во „Скопје сити мол“. Дел од производите се достапни во преостанатите книжарници на „Литература.мк“: на улицата „Македонија“, во ТЦ „Рамстор“, „Веро центар“, Градски трговски центар (ГТЦ) и ТЦ „Буњаковец“ во Скопје и на „Широк сокак“ во Битола.

За онлајн-нарачка на www.literatura.mk важат само попустите на книгите. 

Можеби ќе ве интересира

Нептун подари 20 Fuego смарт телевизори за да се гледа Македонија на Европско

Нептун подари 20 Fuego смарт телевизори за да се гледа Македонија на Европско

Дрита Ислами, олимписка атлетичарка: „За 10 години ќе бидам пример за сите млади спортистки“

Дрита Ислами, олимписка атлетичарка: „За 10 години ќе бидам пример за сите млади спортистки“

Освежи го летото со Credissimo

Освежи го летото со Credissimo

Срушени државни рекорди на 10.000 метри на HalkEco Скопје Трча 10КМ

Срушени државни рекорди на 10.000 метри на HalkEco Скопје Трча 10КМ

Милион причини за гол на Македонија на Европското првенство - Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Милион причини за гол на Македонија на Европското првенство - Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Промовирана интерактивната книга за деца „Мистериозниот град под калето“ од Александра Тодоровиќ

Промовирана интерактивната книга за деца „Мистериозниот град под калето“ од Александра Тодоровиќ

Аудио опремата на „Теохаров“ е македонска гордост: А, најновите звучници, со потпис на легендата Влатко Стефановски и брендот

Аудио опремата на „Теохаров“ е македонска гордост: А, најновите звучници, со потпис на легендата Влатко Стефановски и брендот

Дали е тешко да се најде работа за време на Ковид пандемијата во ИТ индустријата?

Дали е тешко да се најде работа за време на Ковид пандемијата во ИТ индустријата?

СОС Детско село и Нептун навиваат заедно во недела

СОС Детско село и Нептун навиваат заедно во недела