19 Април, 2018
0.0668

Договорот за добрососедство со Бугарија пред ратификација

Објавено во: Македонија 14 Јануари, 2018

Пред пратениците ќе се најде Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија, кој е дел од дневниот ред на 30-тата седница. 

Утре се очекува во Собранието да биде ратификуван договорот кој со месеци предизвикуваше контроверзии во македонската јавност, но веќе ниту опозицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ не го споменува. 

Покрај тоа, утре на дневен ред во парламентот се и реформските закони за следење на комуникациите, на законите за администрација, законот за амнестија итн


Можеби ќе ве интересира

СЈО со три нови возила, „Автонова“ го доби тендерот

СЈО со три нови возила, „Автонова“ го доби тендерот

Рочиштето за „Насилство во Центар“ одложено за 1 јуни

Рочиштето за „Насилство во Центар“ одложено за 1 јуни

Могерини се обрати во Собранието: Ја надминавте кризата, се вративте на вистинскиот пат

Могерини се обрати во Собранието: Ја надминавте кризата, се вративте на вистинскиот пат

МВР поднесе кривични за тепањето на девојче во неготинското школо

МВР поднесе кривични за тепањето на девојче во неготинското школо

Македонија дупло дно, ВМРО-ДПМНЕ разочарани критикуваат

Македонија дупло дно, ВМРО-ДПМНЕ разочарани критикуваат

Седумгодишно девојче удрено со автомобил во Скопје

Седумгодишно девојче удрено со автомобил во Скопје

Талат Џафери ќе се сретне со турскиот државен врв

Талат Џафери ќе се сретне со турскиот државен врв

Протест на „Правда за Алмир“ денес пред Собрание

Протест на „Правда за Алмир“ денес пред Собрание

Драгана Милчевска за праксата во Италија: Го научив јазикот, сега тоа ми вреди злато

Драгана Милчевска за праксата во Италија: Го научив јазикот, сега тоа ми вреди злато