28 Март, 2020
0.0260

Доктори во кривичен го прегледуваат Боки13, Рускоска не дава одложување на рочиштето

Објавено во: Македонија 03 Декември, 2019

-Немам добиено терапија и не се чувствувам добро бидејќи од утрово имав десет повраќања, се пожали на денешното рочиште Бојан Јовановски.

Во кривичниот суд моментално владее пауза по случајот бидејќи дојдоа медицински лица за да му извршат преглед на првиот обвинет во случајот „Рекет“ кој заедно со Катица Јанева и Зоран Милевски се на обвинителна клупа.

Од друга страна, Обвинителката Вилма Рускоска вели дека ниту еден лекар од ГОБ „8 Септември“ не би ја ризикувал лиценцата и вели дека Јовановски е во добра здравствена состојба.

Судењето започна со еден час задоцнување почнува судењето за случајот „Рекет“.

Можеби ќе ве интересира

Австрија со ургенции на Димитров дозволи да се вратат четворица македонски туристи од Перу

Австрија со ургенции на Димитров дозволи да се вратат четворица македонски туристи од Перу

Битола повеќе не е град без заболени од корона вирусот, Петровска побара дисциплина

Битола повеќе не е град без заболени од корона вирусот, Петровска побара дисциплина

Започнува летното сметање на времето

Започнува летното сметање на времето

Респираторите од Турција ќе бидат донесени со воен карго авион, донација на тестови од Агенцијата за атомска енергија

Респираторите од Турција ќе бидат донесени со воен карго авион, донација на тестови од Агенцијата за атомска енергија

Пациентка од Струга почина од Ковид-19, 22 нови случаи, вкупно заболени 241 лице

Пациентка од Струга почина од Ковид-19, 22 нови случаи, вкупно заболени 241 лице

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Граѓаните во брзање пред полицискиот час

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Граѓаните во брзање пред полицискиот час

Мицкоски: Утре гледајте не со Горазд на телевизија, ќе добиете многу одговори

Мицкоски: Утре гледајте не со Горазд на телевизија, ќе добиете многу одговори

Чулев: Генералниот секретаријат на Владата го избра сместувањето во центарот на Битола

Чулев: Генералниот секретаријат на Владата го избра сместувањето во центарот на Битола

Денеска и утре порано започнува полицискиот час

Денеска и утре порано започнува полицискиот час