28 Мај, 2020
0.0498

ДОСТАВА НА ПЕЛИСТЕРКА ПРОИЗВОДИ НА ДОМАШНА АДРЕСА

Објавено во: Мои пари 08 Април, 2020

Македонската компанија Пелистерка, ги вложува сите свои расположливи капацитети за да им излезе во пресрет на граѓаните во овие услови на вонредна состојба и полициски час во државата. Имено, следејќи ги препораките на СЗО како и на нашите институции, од денес, производите од палетата на Пелистерка можете да ги нарачате на телефон и истите ќе бидат доставени на Вашата домашна адреса во најбрз можен рок. Каталогот со производи на компанијата, можете да го најдете на профилите на Пелистерка на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм. 

Екипата на Пелистерка задолжена за дитрибуција низ градот Скопје, е заштитена според највисоки препораки и стандари. Апелираме повозрасните, но и сите останати, да ги искористат поволностите за достава кои што во моментов ги нуди нашата компанија како би се заштитиле себеси но и своите најблиски. Следуваат денови на искушение. Убавото време и подготовките за големиот христијански празник Велигден можат да бидат причина за зголемена раздвиженост што никако не е во полза на намалување на ширењето на пандемијата. 

Затоа, дозволете ние да се грижиме за набавка на вода и останати пијалоци, а вие седете дома! Во овие моменти, дистрибуцијата е достапна само за Скопје и околината но интензивно работиме на проширување на мрежата и во останатите македонски градови.

Чувајте се,

Ваша Пелистерка

Можеби ќе ве интересира

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Стилски совети за впечатлив изглед

Стилски совети за впечатлив изглед

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.

Халкбанк утре почнува со исплата на мајската пензија

Халкбанк утре почнува со исплата на мајската пензија

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iV ја претставува иднината на ŠKODA

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iV ја претставува иднината на ŠKODA

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации