23 Јануари, 2021
0.0238

ДРАМА НА БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ: Дојава за бомба во авион, полицијата извршила преглед

Објавено во: Балкан 18 Јули, 2019

Драма на аеродромот во Белград. Утрово поради најава за бомба во авион се евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот. Авионот бил на германската компанија „Луфтханза“, пренесуваат медиумите од соседството.

Авионот требало да лета кон Франкфурт.

Од аеродромот „Никола Тесла“ објавиле дека во утринските часови имало вонреден настан при полетување на авион за Франкфурт. По дојавата за опасност сите служби на аеродромот се активирале и биле превземени сите мерки за заштита, евакуација и безбедност.

Полицијата го прегледала авионот, се работи на откривање на идентитетот на лицето кое пријавило на аеродормот за можна бомба во авионот.


Можеби ќе ве интересира

Грција ги проширува границите на море, Турција ова го смета како „причина за војна“

Грција ги проширува границите на море, Турција ова го смета како „причина за војна“

Еден Албанец денес се чувствува многу побезнадежно од еден Сириец, вели Мета

Еден Албанец денес се чувствува многу побезнадежно од еден Сириец, вели Мета

Бујар Османи и Дритан Абазовиќ испишаа историја

Бујар Османи и Дритан Абазовиќ испишаа историја

Боледувала подолго време: Почина актерката Мира Фурлан

Боледувала подолго време: Почина актерката Мира Фурлан

ОДЛИЧНИ ЕФЕКТИ ОД ВАКЦИНАЦИЈАТА ВО СРБИЈА: Епидемиолозите најавија вадење на маските во јуни

ОДЛИЧНИ ЕФЕКТИ ОД ВАКЦИНАЦИЈАТА ВО СРБИЈА: Епидемиолозите најавија вадење на маските во јуни

EК го опомена Харадинај за „Голема Албанија“, се појави повик за пакт меѓу Србија, Црна Гора, Грција и Македонија

EК го опомена Харадинај за „Голема Албанија“, се појави повик за пакт меѓу Србија, Црна Гора, Грција и Македонија

ПОД ОЗНАКА НАЈСТРОГА СЛУЖБЕНА ТАЈНА - Вучиќ и неговото семејство биле прислушувани најмногу две години, еве до кои имиња дојде полицијата

ПОД ОЗНАКА НАЈСТРОГА СЛУЖБЕНА ТАЈНА - Вучиќ и неговото семејство биле прислушувани најмногу две години, еве до кои имиња дојде полицијата

НЕВИДЕНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ ВО ДЕТСКА ГРАДИНКА: Воспитувачки во Белград им удираат шамари, ги влечат и ги газат две-годишните деца

НЕВИДЕНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ ВО ДЕТСКА ГРАДИНКА: Воспитувачки во Белград им удираат шамари, ги влечат и ги газат две-годишните деца

Прочуената лекарка Ана Глигиќ: За време на вариола верата за 10 дена вакциниравме 18 милиони луѓе, се стоеше во редици без дилеми

Прочуената лекарка Ана Глигиќ: За време на вариола верата за 10 дена вакциниравме 18 милиони луѓе, се стоеше во редици без дилеми