19 Мај, 2021
0.0319

Дурловски: Шилегов ни рече „За многу години“ на сведочењето во судница

Објавено во: Македонија 03 Мај, 2021

Оперскиот пејач и еден од водачите на движењето „За заедничка Македонија“, Игор Дурловски, на својот профил на Фејсбук објави дека актуелниот скопски градоначалник Петре Шилегов како сведок на рочиштето за упадот во Собранието на 27 април 2017 им посакал долгогодишна казна затвор.

- Да потсетам на една мала пикантерија од сведочењето на "гратскиот татко" за случувањата од 27ми Април. На заминување од судница, на нас обвинетите за „тероризам“ ни порача "За многу години", напиша поранешниот пратеник на „Фејсбук“.

Шилегов при нападот на Собранието беше пратеник, додека Дурловски беше ослободен од вина.

Можеби ќе ве интересира

Заев од Брисел: Го очекуваме тоа што ни е ветено

Заев од Брисел: Го очекуваме тоа што ни е ветено

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија протерува руски дипломат, во меѓувреме се појавија нови снимки од конгресот на СДСМ

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија протерува руски дипломат, во меѓувреме се појавија нови снимки од конгресот на СДСМ

Државниот пазарен инспекторат има нов директор

Државниот пазарен инспекторат има нов директор

До 1-ви јуни останува на сила полицискиот час

До 1-ви јуни останува на сила полицискиот час

Ќе има јавна дебата за Законот за дивоградби

Ќе има јавна дебата за Законот за дивоградби

Вчера имало две групни тепачки во Скопје

Вчера имало две групни тепачки во Скопје

Грција и Бугарија имаат најголем интерес нашата европска приказна да успее, вели Димитров

Грција и Бугарија имаат најголем интерес нашата европска приказна да успее, вели Димитров

Заев повторно патува во Брисел - со кого ќе се сретне?

Заев повторно патува во Брисел - со кого ќе се сретне?

Зошто Пендаровски се вакцинираше во Куманово?

Зошто Пендаровски се вакцинираше во Куманово?