21 Октомври, 2021
0.0296

Два МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТА – преку три милиони денари!

Објавено во: Мои пари 24 Септември, 2021

Најупорните и најсреќните играчи на видеолотариските терминали минатава недела се израдуваа на две богати МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивки, кои заедно надминуваат сума од три милиони денари.

Првиот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ се падна во Гостивар, во четвртокот, на 16 септември, а неговиот добитник В.З. изброја 1.705.024 причини за радост. Три дена подоцна, во неделата слична вест стигна и од скопското село Јурумлери, за МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, со кој добитникот Г.Т. освои 1.667.836 денари. И двајцата добитници посакаа својот идентитет да го задржат во тајност.

МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ е добивката, која секој сака да ја добие со видеолотариските терминали насекаде низ Македонија. Играјте за суми од 1.200.000 до 1.800.000 денари, но играјте одговорно и играјте за забава.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата