23 Октомври, 2020
0.0206

Двајца млади од Брвеница завршија на скопските клиники - еве што ја предизвика несреќата

Објавено во: Македонија 21 Септември, 2020

Двајца млади тетовчани завршиле на скопските клиники, по страотна сообраќајка која се случила утрово нешто после 5 часот.

Нивниот автомобил излетал од коловоз во близина на угостителски објект во селото Зајас. 

„На 21.09.2020 околу 05.15 часот во близина на угостителски објект во с.Зајас, кичевско, патничко моторно возило „фиат пунто“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.А.(25) од с.Брвеница,тетовско, излетало надвор од коловозот. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобиле возачот М.А и сопатничката М.А.(24) од с.Брвеница кои биле пренесени во  Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево“, соопшти полицијата. 

Можеби ќе ве интересира

Каракачанов за Сител: Блокада за ЕУ ќе разбуди македонски политичари од југословенскиот сон

Каракачанов за Сител: Блокада за ЕУ ќе разбуди македонски политичари од југословенскиот сон

Починатиот 36-годишен пациент имаше дијабетес и масивна пневмонија, водеше тешка битка со Ковид: Д-р Стевановиќ за Фактор

Починатиот 36-годишен пациент имаше дијабетес и масивна пневмонија, водеше тешка битка со Ковид: Д-р Стевановиќ за Фактор

Филипче вечерва: Се тестира во три смени, од понеделник ќе бараме и нови термини

Филипче вечерва: Се тестира во три смени, од понеделник ќе бараме и нови термини

Нови пациенти во болниците: 600 луѓе се хоспитализирани, се бараат места по клиниките

Нови пациенти во болниците: 600 луѓе се хоспитализирани, се бараат места по клиниките

Меѓу починатите има млади лица на 36, 44 и 53 години: Црна ковид статистика

Меѓу починатите има млади лица на 36, 44 и 53 години: Црна ковид статистика

Резултатите доцнеа: За 24 часа, 518 новозаболени, девет мртви

Резултатите доцнеа: За 24 часа, 518 новозаболени, девет мртви

Заев: 5G мрежата ќе има попозитивни ефекти од електричната енергија

Заев: 5G мрежата ќе има попозитивни ефекти од електричната енергија

Нема термини за тестирање, министерот уверува дека викендов ќе се тестира со полн капацитет и без паузи

Нема термини за тестирање, министерот уверува дека викендов ќе се тестира со полн капацитет и без паузи

Ако има потреба повторно ќе требаат ПЦР тестови за Косово

Ако има потреба повторно ќе требаат ПЦР тестови за Косово