19 Јануари, 2021
0.0240

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

Објавено во: Балкан 18 Октомври, 2020

Според последните информации објавени утрово, Александар Шарац, кој беше застрелан во главата вчера во 16 часот, е во сериозна состојба и е сместен во одделот за интензивна нега на Ургентниот центар.

Шарац, како што пишуваат медиумите, е член на криминалната група Пинк Пантер.

Според првите резултати, двата куршума се наоѓаат во главата на Шарац. Извршена е целата потребна дијагностика, а лекарите ги одржуваат неговите витални функции. Повредите се исклучително тешки, а Шарац се уште е во критична состојба.

Да потсетиме, Александар Шарац (35) беше застрелан вчера околу 16 часот на паркингот на трговскиот центар „Ушче“ во Нов Белград.

Напаѓачот пукал во него додека се приближувал до неговото возило.

Вчера медиумите пренесоа првична вест дека тој им подлегнал на повредите, но потоа пристина нова вест од болнички извори која вели дека лекарите успеале да го реанимираат. 

Напаѓачот бил снимен од безбедносните камери, носел црвена јакна, капа и маска.

Шарац не е првпат цел на напад, како што пишуваат медиумите од извесен „суров убиец“ познат како Чаба Дера. Во јануари 2019 година, медиумите пишуваа дека тој бил цел на нападот во кој е убиен неговиот зет Небојша Марковиќ, а кој беше снимен од надзорни камери на кои се гледал јасно ликот на Дера.

фото Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

Харадинај најави референдум за спојување со Албанија

Харадинај најави референдум за спојување со Албанија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Во Албанија работник со лопата удри свештеник по главата

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Во Албанија работник со лопата удри свештеник по главата

ХАОС: Грција е оковaна во снежно невреме

ХАОС: Грција е оковaна во снежно невреме

ВО БУГАРИЈА ПРИСТИГНАА НОВИ ДОЗИ ОД ФАЈЗЕР: Досега се пријавени 19 реакции од вакцината на Модерна

ВО БУГАРИЈА ПРИСТИГНАА НОВИ ДОЗИ ОД ФАЈЗЕР: Досега се пријавени 19 реакции од вакцината на Модерна

КОЈ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ШЕФ НА ПОДРАВКА - Пленковиќ веќе разговарал со четворица кандидати

КОЈ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ШЕФ НА ПОДРАВКА - Пленковиќ веќе разговарал со четворица кандидати

(ФОТО) Се појави првата фотографија на Чеда Јовановиќ од болничкиот кревет, еве како изгледа откако најтешкото помина

(ФОТО) Се појави првата фотографија на Чеда Јовановиќ од болничкиот кревет, еве како изгледа откако најтешкото помина

ПО ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ПОСЕБНИ МЕРКИ - продавниците во Грција се отвораат, ќе работат и козметичките салони

ПО ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ПОСЕБНИ МЕРКИ - продавниците во Грција се отвораат, ќе работат и козметичките салони

Тамара Вучиќ ќе разговара во Софија за Македонија

Тамара Вучиќ ќе разговара во Софија за Македонија

(ВИДЕО) Далмација побеле од снегот

(ВИДЕО) Далмација побеле од снегот