18 Мај, 2021
0.0233

ДВЕ БЕБИЊА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19: Тажна вест од Хрватска го потресе регионот

Објавено во: Балкан 02 Мај, 2021

Две предвремено родени бебиња починале во болница во Осијек, пренесуваат хрватските медиуми. Резултатите на починатите бебиња покажале дека тие биле позитивни на Ковид-19.

Според извештаите во медиумите, предвремено родените бебиња имале други тешки коморбидитети.

Во последните 24 часа биле тестирани 317 примероци во Осијек, од кои 58 биле позитивни на корона вирусот. Во текот на последните 24 часа починаа осум лица од областа на осјечко-барањската жупанија, од кои шест биле на возраст од 47 до 91 година, како и двете предвремено родени бебиња.

ФОТО: Jutarnji list/Vlado Kos / CROPIX

Можеби ќе ве интересира

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува

Новости: Радоја Звицер, водачот на Кавачкиот клан, има македонски пасош

Новости: Радоја Звицер, водачот на Кавачкиот клан, има македонски пасош