04 Август, 2020
0.0196

Две петгодишни деца тешко повредени во сообраќајна несреќа

Објавено во: Македонија 29 Мај, 2020

МВР објави дека две петгодишни деца се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на магистралниот пат Штип - Кочани во 22.30 часот.

Станува збор за судар помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од И.З.(25) од кочанското село Чешиново и патничко возило „пежо 206“ со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од А.В.(30) од Злетово.

По незгодата, сопатниците во возилото „пежо“, Х.В.(25) и две петгодишни деца биле пренесени во Клиничката болница Штип каде им била укажана лекарска помош и им биле констатирани тешки телесни повреди. 

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип.


Можеби ќе ве интересира

ДЕНЕСКА ПРВА СЕДНИЦА НА НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ - почнуваат разговорите за владино мнозинство

ДЕНЕСКА ПРВА СЕДНИЦА НА НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ - почнуваат разговорите за владино мнозинство

ЗАИГРАА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЖУРКИТЕ НА ПЛАЖИТЕ - ќе ја „букнат“ ли короната, ќе се знае за неколку дена

ЗАИГРАА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЖУРКИТЕ НА ПЛАЖИТЕ - ќе ја „букнат“ ли короната, ќе се знае за неколку дена

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Кривични за забавите во Охрид,

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Кривични за забавите во Охрид,

Потрагата по исчезнатото момче во Преспанското езеро запрена поради ветер и бранови

Потрагата по исчезнатото момче во Преспанското езеро запрена поради ветер и бранови

Три нови заразени со коронавирусот во Берово

Три нови заразени со коронавирусот во Берово

Пограничен инцидент се случи во Охридското езеро, известени се и албанските органи

Пограничен инцидент се случи во Охридското езеро, известени се и албанските органи

Уште не е пронајдено момчето кое се изгуби во Преспанското езеро

Уште не е пронајдено момчето кое се изгуби во Преспанското езеро

За продолжениот викенд имало повеќе тепачки низ државата

За продолжениот викенд имало повеќе тепачки низ државата

СЕ НАВРЕДИЛЕ ОД ГОВОРОТ НА ПЕНДАРОВСКИ: Eкс вработените во СЈО бараат извинување

СЕ НАВРЕДИЛЕ ОД ГОВОРОТ НА ПЕНДАРОВСКИ: Eкс вработените во СЈО бараат извинување