22 Април, 2018
0.0621

Џејми Оливер има долг од 71,5 милиони фунти

Објавено во: Стил 12 Февруари, 2018

Познатиот и талентиран Џејми Оливер кој има ланец на ресторани во Британија и во САД има долг од 71,5 милиони фунти. 

Џејми Оливер им должи 2,2 милиони фунти на своите вработени, а минатата година остварил загуба од 10 милиони фунти, соопштуваат британските медиуми.

Пред неколку дена тој објави дека ќе затвори 12 ресторани во Велика Британија поради реконтрукција на компанијата. Таа реконструкција ќе се одрази врз вработените со што ќе бидат отпуштени околу 450 вработени како би се намалиле трошоците.  Тој има долгови за кирија, за кредити како и  за доставувачите на производи во неговите ресторани. 

Неговото богатство пак, се проценува на 150 милиони фунти. 


Можеби ќе ве интересира

Мистер Бин во ралноста е луд за автомобили: ова чудовиште неодамна го продаваше

Мистер Бин во ралноста е луд за автомобили: ова чудовиште неодамна го продаваше

Ивана отишла во Германија со 200 евра и 2 куфери: Денес многу и завидуваат а како успеала да се снајде?!

Ивана отишла во Германија со 200 евра и 2 куфери: Денес многу и завидуваат а како успеала да се снајде?!

Кои состојки се најдобри и најлесни за јадење пред спиење?

Кои состојки се најдобри и најлесни за јадење пред спиење?

Видео: Топ 10 серии наменети за интелигентна публика

Видео: Топ 10 серии наменети за интелигентна публика

Најдобриот саем за љубители на стилизирани мотори - Естетика која исчезнува

Најдобриот саем за љубители на стилизирани мотори - Естетика која исчезнува

Видео: Подводен апартман е новиот хит на Малдивите

Видео: Подводен апартман е новиот хит на Малдивите

Гастрономски експеримент ги спои крофните и бургерите

Гастрономски експеримент ги спои крофните и бургерите

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта