23 Април, 2019
0.0236

Еден од најбогатите Германци исчезнал додека се скијал на планина

Објавено во: Свет 16 Април, 2018

Еден од најбогатите Германци, сопственик на концернот Тенгелман, откако последен пат бил виден пред десет дена како се скија на швајцарските Алпи.

58-годишниот Карл-Ериван Хауб се рекреирал на планината Матерхорн, а трагата му се губи на 7-ми април во ски-центарот, во близина на жичарницата.

Спасувачите веќе неколку дена го бараат, надевајќи се дека ќе го најдат жив. Според „Шпигел“, во тек е огромна потрага по исчезнатиот милијардер, но таа е попречена од тешките услови на планината и од тоа што никој не знае во кој правец се упатил Хауб.

Инаку,, во Матерхорн исчезнаа 180 лица во последните сто години. Неговиот брат го опиша како искусен скијач и алпинист.
Можеби ќе ве интересира

Белорусија ќе ја остави Европа без бензин поради Русија

Белорусија ќе ја остави Европа без бензин поради Русија

Кој кому се одмаздува: Шри Ланка за Нов Зелнад

Кој кому се одмаздува: Шри Ланка за Нов Зелнад

(ВИДЕО) СТРАОТНА ГЛЕТКА ОД ФИЛИПИНИТЕ: Народот трча за да се спаси – објекти се нишаат како лулашки

(ВИДЕО) СТРАОТНА ГЛЕТКА ОД ФИЛИПИНИТЕ: Народот трча за да се спаси – објекти се нишаат како лулашки

Расте бројот на жртви во Шри Ланка: Нови приведени осомничени лица

Расте бројот на жртви во Шри Ланка: Нови приведени осомничени лица

Ќе се намали ли производството на нафта: Колку резерви има од „црното злато“

Ќе се намали ли производството на нафта: Колку резерви има од „црното злато“

ЗОШТО НЕ Е СПРЕЧЕН НАПАДОТ: 10 дена пред Велигден властите во Шри Ланка знаеле дека се планира масакр

ЗОШТО НЕ Е СПРЕЧЕН НАПАДОТ: 10 дена пред Велигден властите во Шри Ланка знаеле дека се планира масакр

(ФОТО) Која е новата прва дама на Украина?

(ФОТО) Која е новата прва дама на Украина?

(ВИДЕО+ФОТО) Фудбалерите на ПСЖ со поддршка за Нотр Дам

(ВИДЕО+ФОТО) Фудбалерите на ПСЖ со поддршка за Нотр Дам

Властите во Шри Ланка идентификуваа еден од бомбашите самоубијци

Властите во Шри Ланка идентификуваа еден од бомбашите самоубијци