24 Јуни, 2018
0.4554
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Економија

Владата не се откажува, Субрата Рој и покрај тужбата ќе инвестира во Македонија

Владата не се откажува, Субрата Рој и покрај тужбата ќе инвестира во Македонија

20 Февруари, 2013

Дипломатите во посета на Витаминка, компанијата бара нови пазари за извоз

Дипломатите во посета на Витаминка, компанијата бара нови пазари за извоз

20 Февруари, 2013

ЕВН Македонија: Либерализацијата на пазарот на струја не зависи од нас

ЕВН Македонија: Либерализацијата на пазарот на струја не зависи од нас

20 Февруари, 2013

Јанакиески: Не се размислува за продажба на МЖ Транспорт

Јанакиески: Не се размислува за продажба на МЖ Транспорт

20 Февруари, 2013

Анѓушев:Ако се намали цената на гасот, вонредно може да се намали и цената на парното

Анѓушев:Ако се намали цената на гасот, вонредно може да се намали и цената на парното

20 Февруари, 2013

Во 2013-та МРТ со буџет над 5 милиони евра

Во 2013-та МРТ со буџет над 5 милиони евра

20 Февруари, 2013

Три илјади деца биле на бесплатен одмор

Три илјади деца биле на бесплатен одмор

20 Февруари, 2013

Кочо Анѓушев претседател на Македонската енергетска асоцијација

Кочо Анѓушев претседател на Македонската енергетска асоцијација

20 Февруари, 2013

Акционери на Топлификација се здружија за битка против упад во компанијата?

Акционери на Топлификација се здружија за битка против упад во компанијата?

20 Февруари, 2013

По падот на цената на гасот и мазутот, парното греење треба да поевтини за 12 отсто!

По падот на цената на гасот и мазутот, парното греење треба да поевтини за 12 отсто!

20 Февруари, 2013

Владиниот тим во Унгарија, се бараат инвеститори во енергетиката и земјоделството

Владиниот тим во Унгарија, се бараат инвеститори во енергетиката и земјоделството

19 Февруари, 2013

Изгласан Закон кој треба да помогне фирмите полесно да ги вратат заостанатите долгови

Изгласан Закон кој треба да помогне фирмите полесно да ги вратат заостанатите долгови

19 Февруари, 2013

Занаетчиите од струшките села нема да плаќаат комунална такса

Занаетчиите од струшките села нема да плаќаат комунална такса

19 Февруари, 2013

Регулаторна комисија не го поевтини парното греење

Регулаторна комисија не го поевтини парното греење

19 Февруари, 2013

Макпетрол ја намали цената на природниот гас

Макпетрол ја намали цената на природниот гас

19 Февруари, 2013

Македонската туристичка понуда промовирана во Милано

Македонската туристичка понуда промовирана во Милано

19 Февруари, 2013

Сараќини договори проекти за енергетика,гасификација и инфраструктура со Унгарија

Сараќини договори проекти за енергетика,гасификација и инфраструктура со Унгарија

19 Февруари, 2013

Изгласан законот за отпис на долгови, Зеќири смета дека со овој закон се поттикнува даночната евазија

Изгласан законот за отпис на долгови, Зеќири смета дека со овој закон се поттикнува даночната евазија

19 Февруари, 2013