20 Јануари, 2019
0.4041
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Економија

Опозицијата бара да се донесат вистински антикризни мерки

Опозицијата бара да се донесат вистински антикризни мерки

03 Октомври, 2012

Ќе добие ли ОНЕ нов газда?

Ќе добие ли ОНЕ нов газда?

03 Октомври, 2012

Расте депресијата кај грците

Расте депресијата кај грците

03 Октомври, 2012

Вечерва се отвара „Скопје сити мол“

Вечерва се отвара „Скопје сити мол“

03 Октомври, 2012

Уште два дена траат огласите за вработување во “Кромберг и Шуберт”

Уште два дена траат огласите за вработување во “Кромберг и Шуберт”

03 Октомври, 2012

Окта стартува со производство ?

Окта стартува со производство ?

03 Октомври, 2012

Поскапувањата во Србија поттик за масовни протести

Поскапувањата во Србија поттик за масовни протести

03 Октомври, 2012

Арчелор Митал го модернизира производството

Арчелор Митал го модернизира производството

03 Октомври, 2012

Штрајкува белгиската железница

Штрајкува белгиската железница

03 Октомври, 2012

Гугл ја повлекува тужбата против Ејпл

Гугл ја повлекува тужбата против Ејпл

03 Октомври, 2012

Зелен картон само во Македонија, Босна, Албанија и Косово

Зелен картон само во Македонија, Босна, Албанија и Косово

03 Октомври, 2012

Нокиа сака да ја продаде централата во Финска

Нокиа сака да ја продаде централата во Финска

03 Октомври, 2012

„Вечерње новости“: Србите се шетаат без динар во џеб

„Вечерње новости“: Србите се шетаат без динар во џеб

03 Октомври, 2012

Црна Гора заработи 609 милиони евра од својот туризам

Црна Гора заработи 609 милиони евра од својот туризам

03 Октомври, 2012

Шверцот меѓу Косово и Србија придружуван со конвој

Шверцот меѓу Косово и Србија придружуван со конвој

03 Октомври, 2012

Нисан ќе лансира автомобил од 3000 долари

Нисан ќе лансира автомобил од 3000 долари

03 Октомври, 2012

„Сименс“ ќе го гради најголемиот висечки мост во Турција

„Сименс“ ќе го гради најголемиот висечки мост во Турција

02 Октомври, 2012

Отворен огласот за вработувања во фабриката „Кромберг и Шуберт“

Отворен огласот за вработувања во фабриката „Кромберг и Шуберт“

02 Октомври, 2012