26 Октомври, 2020
0.0179

Екс сопруга на познат турски фудбалер платила 1,3 милиони долари за да го убијат

Објавено во: Свет 26 Септември, 2020

Јагмур Шарнич, убавата сопруга на познатиот турски фудбалер Емре Ашик, ќе одговара пред судот за обид за убиство откако беше откриено дека таа нарачала смрт на нејзиниот сопруг и платила 1,3 милиони американски долари за тоа, пренесуваат турските медиуми.

Шарнич и Ашик се венчаа во Франција во 2012 година, во меѓувреме добија три деца, но неодамна влегоа во бракоразводна парница полна со контроверзии, па Шарнич се обиде да стави крај на животот на поранешниот турски репрезентативец, наоѓајќи платен убиец преку нејзиниот љубовник, кој веќе издржал затворска казна за егзекуција на три лица.

На нејзино чудење, атентаторот во последен момент се предомислил и признал на Ашик што се случува зад неговиот грб, а обвинителството, во меѓувреме, открило дека таа најпрво го убедила својот љубовник Ерди Шунгур да го изврши злосторството.

– Вистина е, имавме афера. Таа размислуваше само на наследството на нејзиниот сопруг и ме замоли да го убијам. Но, јас одбив. Еднаш дури ми донесе парче месо и ме замоли да го застрелам за да се подготвам, но откако не успеав, таа луто ми се развика – призна љубовникот пред обвинителот, кој подоцна попуштил под нејзин притисок и нашол друг маж за таа валкана задача.

Јагмур Шарнич му дала пиштол на атентаторот, а потоа дури и лично побарала место на кое ќе го закопа телото на Ашик, но планот не успеал кога платеникот се предомислил и се покајал пред еден од ретките фудбалери кои ги бранеле боите на сите три гиганти во Истанбул – Галатасараја, Фенербахче и Бешикташ.


Можеби ќе ве интересира

Македонија со 29,8 парчиња огнено оружје на 100 цивили

Македонија со 29,8 парчиња огнено оружје на 100 цивили

Го победи коронавирусот на 99 години

Го победи коронавирусот на 99 години

Уште една европска метропола воведува полициски час

Уште една европска метропола воведува полициски час

Јапонците открија дека има течност која за 15 секунди го убива коронавирусот

Јапонците открија дека има течност која за 15 секунди го убива коронавирусот

Починатиот волонтер не ја ни примил вакцината - ќе продолжи тестирањето на вакцината на Оксфорд

Починатиот волонтер не ја ни примил вакцината - ќе продолжи тестирањето на вакцината на Оксфорд

Ерменскиот премиер повика народот да се бори до победа или пораз

Ерменскиот премиер повика народот да се бори до победа или пораз

Колабира здравството во дел од европските земји

Колабира здравството во дел од европските земји

Руските научници имаат ново откритие за коронавирусот

Руските научници имаат ново откритие за коронавирусот

(ВИДЕО) Додека премиерката даваше интервју силен земјотрес го стресе Исланд

(ВИДЕО) Додека премиерката даваше интервју силен земјотрес го стресе Исланд