06 Јули, 2020
0.0304

ОТВОРЕН И ИСКРЕН ДО СРЖ И СЕ ЗА „ВРБА“: Ексклузивно интервју со Милчо Манчевски

Објавено во: Македонија 11 Ноември, 2019

Во ексклузивно интервју за Фактор, режисерот Милчо Манчевски зборува за филмот „Врба“, за Скопје, за македонскиот табиет. 

„Убаво е кога добро ќе си ја завршиш работата и кога ќе направиш да им биде убаво и на други луѓе. Убаво е кога сме благородни едни кон други.  Би сакал тоа да го има повеќе“, вели тој. 

Тој зборува за критиките и пофалбите, за тоа како го доживува она што му се случува на градот последните години, и што го прави среќен. 

Целото интервју ќе биде објавено утре. 

Можеби ќе ве интересира

ШИЛЕГОВ НЕГАТИВЕН: И официјално, невидливиот противник е победен

ШИЛЕГОВ НЕГАТИВЕН: И официјално, невидливиот противник е победен

Заев: Не е невозможно да добиеме парламентарно мнозинство од 61 пратеник

Заев: Не е невозможно да добиеме парламентарно мнозинство од 61 пратеник

Цаца Билјановска се врати на работа на Кожната клиника

Цаца Билјановска се врати на работа на Кожната клиника

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес повеќе оздравени од заразени, наесен можно е да се користат и студентските домови

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес повеќе оздравени од заразени, наесен можно е да се користат и студентските домови

Заев вели дека коалицирале со БЕСА поради програмата

Заев вели дека коалицирале со БЕСА поради програмата

Јанушев: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го врати достоинството на земјоделецот

Јанушев: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го врати достоинството на земјоделецот

Македонски концепт: СДСМ ја стави на залог и ја забави интеграцијата во ЕУ

Македонски концепт: СДСМ ја стави на залог и ја забави интеграцијата во ЕУ

ОКОЛУ 5.000 СЕ ЛЕКУВААТ ДОМА: Само неколку лица се пријавиле за гласање во изолација

ОКОЛУ 5.000 СЕ ЛЕКУВААТ ДОМА: Само неколку лица се пријавиле за гласање во изолација

ГДУ: Нема натпревар на идеи на политичката сцена

ГДУ: Нема натпревар на идеи на политичката сцена