31 Март, 2020
0.0344

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Јанева молчешкум се качи во полициско комбе и дојде на судење

Објавено во: Македонија 03 Декември, 2019

Без да одговори дали ќе и се извини на јавноста екс шефицата на СЈО Катица Јанева се качи во полициското комбе и замина на судење за случајот  во кој е третоосомничена.

Од станот на нејзиниот син во Центар , со полициска придружба Јанева беше донесена во скопскиот кривичен суд каде заедно со Зоран Милевски Кичеец и Бојан Јовановски ќе се соочат на судење за случајот „Рекет“.

Во секој момент се очекува спроведувањето и на првиот осомничен Боки13 од затворот во Шутка, додека Кичеец веќе е во судница.


Можеби ќе ве интересира

Министерот Филипче и гувернерката Ангеловска-Бежоска на седницата на Советот за безбедност

Министерот Филипче и гувернерката Ангеловска-Бежоска на седницата на Советот за безбедност

КОВИД-19: Посмртен е од што мислеа и најголемите оптимисти

КОВИД-19: Посмртен е од што мислеа и најголемите оптимисти

Секој ден во 15 часот нова статистика за бројот на новозаболени од коронавирусот

Секој ден во 15 часот нова статистика за бројот на новозаболени од коронавирусот

ВО ВРЕМЕ КОГА КОРОНАВИРУСОТ СЕ ШИРИ: Дали загадениот воздух го слабее имунитетот?

ВО ВРЕМЕ КОГА КОРОНАВИРУСОТ СЕ ШИРИ: Дали загадениот воздух го слабее имунитетот?

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин