16 Февруари, 2020
0.0167

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Јанева молчешкум се качи во полициско комбе и дојде на судење

Објавено во: Македонија 03 Декември, 2019

Без да одговори дали ќе и се извини на јавноста екс шефицата на СЈО Катица Јанева се качи во полициското комбе и замина на судење за случајот  во кој е третоосомничена.

Од станот на нејзиниот син во Центар , со полициска придружба Јанева беше донесена во скопскиот кривичен суд каде заедно со Зоран Милевски Кичеец и Бојан Јовановски ќе се соочат на судење за случајот „Рекет“.

Во секој момент се очекува спроведувањето и на првиот осомничен Боки13 од затворот во Шутка, додека Кичеец веќе е во судница.


Можеби ќе ве интересира

Спикерот Џафери вечерва ги распиша изборите

Спикерот Џафери вечерва ги распиша изборите

ФОКУС НА ДЕНОТ: Изгласан е Законот за ЈО, по што Собранието се распушти

ФОКУС НА ДЕНОТ: Изгласан е Законот за ЈО, по што Собранието се распушти

Мицкоски: Заев се ослободува од поткуп

Мицкоски: Заев се ослободува од поткуп

ЕКСПРЕСНО: Пендаровски ги потпиша Законите за ЈО и за Советот на јавни обвинители

ЕКСПРЕСНО: Пендаровски ги потпиша Законите за ЈО и за Советот на јавни обвинители

Димовски: Немаше гласање за Законот за советот на јавни обвинители, вратете ги снимките назад

Димовски: Немаше гласање за Законот за советот на јавни обвинители, вратете ги снимките назад

Починат маж е пронајден на Шар Планина

Починат маж е пронајден на Шар Планина

Собранието се распушти

Собранието се распушти

ПРАТЕНИЦИТЕ СО ПОРАКИ ДО ГРАЃАНИТЕ: Спомнаа „прав“ пат со кривини, но и кој ќе заврши на буништето на историјата

ПРАТЕНИЦИТЕ СО ПОРАКИ ДО ГРАЃАНИТЕ: Спомнаа „прав“ пат со кривини, но и кој ќе заврши на буништето на историјата

Спасовски повика од ВМРО-ДПМНЕ да предложат замена за Мизрахи

Спасовски повика од ВМРО-ДПМНЕ да предложат замена за Мизрахи