20 Февруари, 2020
0.0540

ЕКСПЛОЗИЈА ГО ВОЗНЕМИРИ НОВИ САД: Бомба во возило на човек од подземјето

Објавено во: Балкан 12 Февруари, 2020

Возило експлодираше во центарот на Нови Сад, во Србија, вечерва околу 19 часот,  објави Радио-телевизија Војводина.

Експлозивна направа била поставена под автомобил, а белградскиот весник „Блиц” пишува дека експлодирал џип.

Првичните информации на некои новосадски медиуми се дека во инцидентот има повредени лица, а возилото е веројатно сопственост на Слободан Милутиновиќ(34), во српското подземје познат како „Снајпер”.

Бомбата била подметната под автомобилот на паркинг во непосредна близина на основно училиште.

Од експлозијата испукале прозорците во околните згради.

Можеби ќе ве интересира

ВЛАДАТА ВО СОФИЈА ОДВОИ ПАРИ: Ќе има и за граѓански организации со бугарска самосвест во Македонија

ВЛАДАТА ВО СОФИЈА ОДВОИ ПАРИ: Ќе има и за граѓански организации со бугарска самосвест во Македонија

По платите, пораснаа и пензиите во Словенија

По платите, пораснаа и пензиите во Словенија

СЕ СТРЕСЕ ТУРЦИЈА: Силен земјотрес близу Измир

СЕ СТРЕСЕ ТУРЦИЈА: Силен земјотрес близу Измир

(ВИДЕО) Рама до невработени млади во кафуле: Што седите, ајде да градите!

(ВИДЕО) Рама до невработени млади во кафуле: Што седите, ајде да градите!

Србија донираше два милиони евра за Албанија

Србија донираше два милиони евра за Албанија

ГО ДРЖЕЛА ЗА РАЦЕ ВО ВОЗДУХ 15 МИНУТИ - како турската скијачка го спаси младото момче

ГО ДРЖЕЛА ЗА РАЦЕ ВО ВОЗДУХ 15 МИНУТИ - како турската скијачка го спаси младото момче

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси