20 Август, 2018
0.2545
    FERS 58000    -2.52%     OKTA 4211    -0.1%     SBT 2000    0%     STB 1035    0.34%     STIL 135    2.88%     TEL 277    -0.14%     TNB 14100    -0.21%     TPLF 1216    -0.33%     UNI 2360    -1.67%

Емиратите вработуваат - ова се условите

Објавено во: Финансии 09 Август, 2018

Емиратите бараат работници, а оние кои ќе бидат ангажирани ќе имаат шанса да патуваат. 

Во хрватскиoт град Сплит ќе се одржи Ден на отворени врати на 12 август, при што работодавачите ќе објаснат какви луѓе бараат за својот тим. 

Оние кои сакаат да аплицираат мора да имаат најмалку 21 година и одлично да го знаат англискиот јазик. Плус се бараат луѓе кои се повисоки од 160 цм. 

На разговор за работа треба да се донесе нова фотографија и биографија на англиски јазик, пишува Мојпосао

Детали за работата можете да прочитате овде

Можеби ќе ве интересира

За седум месеци поврат на ДДВ од 206 милиони евра

За седум месеци поврат на ДДВ од 206 милиони евра

КРАЈ НА ЕКОНОМСКАТА КРИЗА ВО ГРЦИЈА: Завршува програмата за финансиска поддршка

КРАЈ НА ЕКОНОМСКАТА КРИЗА ВО ГРЦИЈА: Завршува програмата за финансиска поддршка

Станале мултимилионери продавајќи маички на улица: Она што им го кажала мајка им ги направило успешни!

Станале мултимилионери продавајќи маички на улица: Она што им го кажала мајка им ги направило успешни!

Сет закони од Министерство за финансии со директни поволности за граѓаните и фирмите

Сет закони од Министерство за финансии со директни поволности за граѓаните и фирмите

БАЛКАНЕЦ ВО ГЕРМАНИЈА: Прв пат се почувствував како човек кога стигнав таму

БАЛКАНЕЦ ВО ГЕРМАНИЈА: Прв пат се почувствував како човек кога стигнав таму

2 милиони евра грант за набавка на фотоволтаични системи за 35 општини

2 милиони евра грант за набавка на фотоволтаични системи за 35 општини

Сопственикот на Корона вложи 4 милијарди долари во марихуана

Сопственикот на Корона вложи 4 милијарди долари во марихуана

ПОЗНАТ БРЕНД НУДИ РАБОТА: Патувајте по светот и не грижете се за трошоците

ПОЗНАТ БРЕНД НУДИ РАБОТА: Патувајте по светот и не грижете се за трошоците

Oва се компании кои не бараат факултетска диплома

Oва се компании кои не бараат факултетска диплома