05 Декември, 2019
0.0404

ЕПИЦЕНТАРОТ БИЛ ВО МОРЕТО: Се стресе Атина и околината

Објавено во: Балкан 11 Септември, 2019

Граѓаните на грчката престолнина Атина денеска ги вознемири земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала. 

Епицентарот на потресот е регистриран во морето, на 30 километри североисточно од Атина на длабочина од 15 километри.

Нема податоци за евентуална штета или повредени.

Во регионот, денеска освен во Грција, земјотреси имало во Романија и БиХ. 

Можеби ќе ве интересира

Која балканска престолнина денеска е најзагадена?

Која балканска престолнина денеска е најзагадена?

ВРАТЕТЕ ГИ ЛУЃЕТО ОД КОСОВО - Еди Рама со итен повик до министрите

ВРАТЕТЕ ГИ ЛУЃЕТО ОД КОСОВО - Еди Рама со итен повик до министрите

ПУТИН МУ ЗГРМЕ НА БОРИСОВ: „Ќе ја заобиколиме Бугарија лесно ако го одложуваш намерно Турски тек“

ПУТИН МУ ЗГРМЕ НА БОРИСОВ: „Ќе ја заобиколиме Бугарија лесно ако го одложуваш намерно Турски тек“

(ВИДЕО) ЕВЕ КОЛКУ ТРАЕШЕ: Се појави снимка од разорниот земјотрес во Албанија

(ВИДЕО) ЕВЕ КОЛКУ ТРАЕШЕ: Се појави снимка од разорниот земјотрес во Албанија

СТАНУВААТ ГЕРМАНЦИ, ЧЕСИ: Во оваа балканска земја 90.000 се откажале од државјанство

СТАНУВААТ ГЕРМАНЦИ, ЧЕСИ: Во оваа балканска земја 90.000 се откажале од државјанство

Повеќе од 10.000 Албанци се сместени во хотели и шатори

Повеќе од 10.000 Албанци се сместени во хотели и шатори

НАСКОРО ОДЛУКА: Кој ќе работи во недела ќе мора да биде дополнително платен

НАСКОРО ОДЛУКА: Кој ќе работи во недела ќе мора да биде дополнително платен

(ВИДЕО) ЛУЃЕТО СЕ ЕВАКУИРАНИ: Урнат е хотел во Драч

(ВИДЕО) ЛУЃЕТО СЕ ЕВАКУИРАНИ: Урнат е хотел во Драч

Земјотрес регистриран во Албанија стресе четири македонски градови

Земјотрес регистриран во Албанија стресе четири македонски градови