26 Јули, 2021
0.0219

ЕРИКСЕН Е ЖИВ: По 10 минути борба за живот на теренот, реанимацијата успешна

Објавено во: Свет 12 Јуни, 2021

(ОБНОВЕНО) Славниот фудбалер на Данска, Крисијан Ериксен кој оддеднаш колабираше на натпреварот од Европското првенство со Финска во Копенхаген е жив. Многубројниот медицински тим повеќе од 10 минути се бореше за неговиот живот, успешно го реанимираше.

Сепак, како што се виде од камерите, сцените беа застрашувачки. Прво се повлекоа Финците теренот, а потоа и судиите кои беа видно вознемирени додека Ериксен на почетокот воопшто не даваше знаци на живот.

Медицинскиот тим, како што наведуваат и медиумите, најверојатно употреби и дефибрилатор, за да може со електрични шокови да го повратат. Покрај него беше и неговата сопруга, соиграчите на капитенот Кјер и голманот Шмајхел.

Како што претходно известивме во 43. минута од натпреварот помеѓу Данска и Финска на европското фудбалско првенство, на стадионот „Паркен“ во Копенхаген, мечот беше прекинат, откако фудбалерот на Данска, 29-годишниот Кристијан Ериксен, колабираше.


Можеби ќе ве интересира

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

За пари издавала лажни ковид потврди

За пари издавала лажни ковид потврди

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари