27 Октомври, 2021
0.0214

ЕУ тврди дека немало никаков „нон - пејпер“ за прекројување на границите на Балканот

Објавено во: Свет 23 Септември, 2021

Не постоел никаков документ за прекројување на границите на Балканот. 

Никаков „нон-пејпер“ за прекројување граници на Западен Балкан не кружеше меѓу членовите на Европскиот совет, ниту пак се дискутираше на било кое работно тело на Советот, се наведува во непотпишаниот одговор на пратеничкото прашање, пишува српската Н1ЕУ стави крај на шпекулациите за „нон пејперот“ што наводно, словенечкиот премиер Јанез Јанша пролетва го проследи до европските лидери. Прашањата поврзани со Западен Балкан, на 15 јули ги поставил словенечкиот пратеник Клемен Гросеj, член на политичката група „Да ја обновиме Европа“ и член на неколку работни тела на Европскиот парламент. Идејата за прекројувањето на границите најмногу ги вознемири политичарите во БиХ. 

Можеби ќе ве интересира

Пучот во Судан однесе тројца луѓе во смрт, а над 80 се повредени

Пучот во Судан однесе тројца луѓе во смрт, а над 80 се повредени

ЗЕМЈА ЗА КОЈА РЕТКО СЕ ГОВОРИ: Тaa е на европско тло, a просечната плата е околу 300 евра

ЗЕМЈА ЗА КОЈА РЕТКО СЕ ГОВОРИ: Тaa е на европско тло, a просечната плата е околу 300 евра

ЈА ИМА ВО 30-ТИНА ЗЕМЈИ: Делта плус го „освојува“ светот

ЈА ИМА ВО 30-ТИНА ЗЕМЈИ: Делта плус го „освојува“ светот

За само еден ден во Русија починале над 1.100 луѓе од коронавирусот

За само еден ден во Русија починале над 1.100 луѓе од коронавирусот

Фејсбук и Јутјуб го отстранија објавите на Болсонаро за наводната штетност на вакцините против Ковид-19

Фејсбук и Јутјуб го отстранија објавите на Болсонаро за наводната штетност на вакцините против Ковид-19

МИСТЕРИОЗНА СМРТ НА МИЛИЈАРДЕР КОЈ БИЛ БЛИЗОК СО ПОЗНАТИ ПОЛИТИЧАРИ - ноќта ја поминал во луксузен клуб, а утрото се срушил на улица

МИСТЕРИОЗНА СМРТ НА МИЛИЈАРДЕР КОЈ БИЛ БЛИЗОК СО ПОЗНАТИ ПОЛИТИЧАРИ - ноќта ја поминал во луксузен клуб, а утрото се срушил на улица

И МОДЕРНА ОДОБРЕНА ЗА ТРЕТА ДОЗА: Ќе се дава на возрасни над 18 години, шест месеци по целосна вакцнинација

И МОДЕРНА ОДОБРЕНА ЗА ТРЕТА ДОЗА: Ќе се дава на возрасни над 18 години, шест месеци по целосна вакцнинација

ПОМОШНИК РЕЖИСЕРОТ НА ФИЛМОТ РЃА ЕДНАШ ВЕЌЕ БИЛ ОТПУШТЕН - причина била инцидент со оружје

ПОМОШНИК РЕЖИСЕРОТ НА ФИЛМОТ РЃА ЕДНАШ ВЕЌЕ БИЛ ОТПУШТЕН - причина била инцидент со оружје

ЕВРОПА ВЛЕГУВА ВО ВТОРА ЗИМА НА ПАНДЕМИЈАТА: Затворањата, вакцините и скокот на бројот на заразени направија хаос на исток

ЕВРОПА ВЛЕГУВА ВО ВТОРА ЗИМА НА ПАНДЕМИЈАТА: Затворањата, вакцините и скокот на бројот на заразени направија хаос на исток