21 Октомври, 2021
0.0426

Еве ја прогнозата за следните денови: што најави Славчо Поповски

Објавено во: Македонија 21 Септември, 2021

Свежи денови се пред нас. Утрата ќе бидат студени си темперартури кои ќе се спуштат и до нула степени. Четврток ќе биде со студено утро, но ни носи и стабилизациија на временската прогноза.

Метеорологот Славчо Поповски за Слободен печат за денес најави променливо облачно но и посвежо време. 

Во Скопје повремено ќе има засилен ветер од северен правец а попладне и навечер ќе има услови за слаб локален дожд.

Температурите максимум ќе се искачат до 30 степен додека променливо облачно со сончеви периоди ќе биде и во главниот град каде температурата максимално ќе се искачи до 24 степени.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски