25 Септември, 2018
0.3044
    ADIN 560    0%     ALK 8011.26    0.13%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     FERS 61100    0%     GRNT 820    0%     KMB 5178.93    0.08%     MERM 2200    10%     MPOL 320    1.91%     MPT 47284    0.58%     MTUR 4800    0%     OHB 6665.78    1%     OKTA 4307.96    0.28%     RMDEN13 95.12    -1.94%     RMDEN17 96.2    0.1%     STB 1115    0%     STIL 128.55    0.05%     TTK 1140    0.44%     UNI 2300    -0.32%     VITA 9189    4.81%

Еве кои дефекти во водоводната мрежа се санирани

Објавено во: Мои пари 13 Септември, 2018

Дефектот на приклучна цевка од ф-2“ на ул.Серска 2 е саниран. Водоснабдувањето е нормализирано на 13.09.2018 во 14:30 часот.

Уличниот дефект од ф-100мм на раскрсницата Питу Гули/Димитар Пандилов е саниран. Водоснабдувањето е нормализирано на 13.09.2018 во 15:00 часот.

Дефектот на ул.Панче Неделковски 39е завршен, водоснабдувањето е нормализирано во 14:00 часот.

Можеби ќе ве интересира

Донација во училиштето Ристе Ристески од 80 илјади американски долари и модернизација на ТКП

Донација во училиштето Ристе Ристески од 80 илјади американски долари и модернизација на ТКП

Како помина HFW Expo #4

Како помина HFW Expo #4

Нескршливиот Ѓердан на Васил Гарванлиев

Нескршливиот Ѓердан на Васил Гарванлиев

МЕПСО вложува 4,6 милиони евра во трафостаницата „Дуброво“

МЕПСО вложува 4,6 милиони евра во трафостаницата „Дуброво“

Анѓушев од Велес: Македонија нема млади за извоз

Анѓушев од Велес: Македонија нема млади за извоз

Дали ги знаеме нашите гласачки права?

Дали ги знаеме нашите гласачки права?

ГЛАСАЈТЕ ЗА ВАШИТЕ ОМИЛЕНИ СОЦИЈАЛНИ БИЗНИСИ!

ГЛАСАЈТЕ ЗА ВАШИТЕ ОМИЛЕНИ СОЦИЈАЛНИ БИЗНИСИ!

Дефектот на улица Невена Георгиева Дуња 13 е саниран

Дефектот на улица Невена Георгиева Дуња 13 е саниран

Многу музика и забава на хуманитарниот настан на Халк банка во Градски парк

Многу музика и забава на хуманитарниот настан на Халк банка во Градски парк