14 Април, 2021
0.0209

ФАКТОР АНКЕТА: Гласајте за најдобра фирма за достава

Објавено во: Мои пари 21 Ноември, 2020

Раст на е-трговија е регистрирана во последната година во земјава. Растечкиот тренд дополнително го забрза пандемијата на ковид-19. Нарачките на низа производи он лајн ја зголеми конкуренцијата и меѓу компаниите кои нудат услуги на достава. Дел од нив се ориентирани кон пренос на писма, но повеќето се за прием и достава на пратки. Со квалитетот на нивните услуги граѓаните веќе се запознаени, а Фактор прави анализа на компаниите кои се најголеми во оваа индустрија.

Секако важно е вашето искуство, па во текот на викендот ќе можете да се изјасните која компанија, според вас е најдобра.

Под секој објавен текст на Фактор има анкета на која може да одговорите - Од која фирма за достава на пратки сте најзадоволни.

Може да изберете меѓу понудените

Еко логистик сервис (ЕЛС)

Делко

Карго

Фалкон

Пост експрес

Тотал

Нова пошта

Брза пратка

Можеби ќе ве интересира

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот

Битолска млекара се стекна со сертификат „Фер со потрошувачот“

Битолска млекара се стекна со сертификат „Фер со потрошувачот“

А1 Македонија со супер понуда за своите онлајн корисници: 50GB интернет, 10% попуст на месечна претплата и нов избор на атрактивни смарт уреди на рати

А1 Македонија со супер понуда за своите онлајн корисници: 50GB интернет, 10% попуст на месечна претплата и нов избор на атрактивни смарт уреди на рати

HUAWEI FreeBuds 4i го добија сертификатот од SGS - Smart Green Certification

HUAWEI FreeBuds 4i го добија сертификатот од SGS - Smart Green Certification

Онлајн-промоција на книгата за деца „Јас сум Акико“ од српскиот писател Стефан Тиќми

Онлајн-промоција на книгата за деца „Јас сум Акико“ од српскиот писател Стефан Тиќми

Жителите на Ново Маало - Имаме право на нормални услови за живот како сите граѓани на Скопје

Жителите на Ново Маало - Имаме право на нормални услови за живот како сите граѓани на Скопје

Претставен Новиот ŠKODA KODIAQ. Нов дизајн и нови технологии

Претставен Новиот ŠKODA KODIAQ. Нов дизајн и нови технологии

Кам-бек на „ТВИНГОВЦИТЕ“: Сезоната стартува викендов на „Hungaroring FIA CEZ“

Кам-бек на „ТВИНГОВЦИТЕ“: Сезоната стартува викендов на „Hungaroring FIA CEZ“

ПроКредит Банка прва банка во земјата со 70 проценти електричен возен парк

ПроКредит Банка прва банка во земјата со 70 проценти електричен возен парк