22 Април, 2019
0.0222

Фактор магазин: Дали екс премиерот ќе биде екстрадиран во Македонија?

Објавено во: Македонија 06 Декември, 2018

Адвокатот Сузана Јошевска Атанасовска, оценува дека е нон сенс да се нуди амнестија во време кога се водат судските процеси. Хрватскиот универзитетски професор по кривично право Александар Марсалевски вели откако Груевски добил заштита од унгарските власти тешко дека екс премиерот ќе биде екстрадиран во Македонија.
Гледајте Фактор магазин вечерва во 19.15ч


Можеби ќе ве интересира

И Охриѓани ќе гласаат во втор круг за градоначалник

И Охриѓани ќе гласаат во втор круг за градоначалник

Колку треба да гласаат за успешни избори и што ако нема цензус?

Колку треба да гласаат за успешни избори и што ако нема цензус?

Јонуз: Во вториот круг ќе има комбинации кои ќе им го „загорчат животот“ на СДСМ и ДУИ

Јонуз: Во вториот круг ќе има комбинации кои ќе им го „загорчат животот“ на СДСМ и ДУИ

Типична пролетна временска прогноза: Сонце но и облаци за оваа работна недела

Типична пролетна временска прогноза: Сонце но и облаци за оваа работна недела

Зекири: Време е за пензионирање и одговорност

Зекири: Време е за пензионирање и одговорност

РЕЗУЛТАТИ: Кај кого отиде благата предност?

РЕЗУЛТАТИ: Кај кого отиде благата предност?

Груби: Давкова да не се надева на гласовите на Река

Груби: Давкова да не се надева на гласовите на Река

ФОТОГАЛЕРИЈА: Какво беше расположението кај таборот на Пендаровски

ФОТОГАЛЕРИЈА: Какво беше расположението кај таборот на Пендаровски

Заев прогласи победа за Пендаровски

Заев прогласи победа за Пендаровски