23 Март, 2019
0.2470
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

ФАЛСИФИКУВАНИ ПАСОШИ: Ги продавале за цена до 8000 евра

Објавено во: Балкан 09 Август, 2018

Kриминална група се занимавала со изработка и продажба на фалсификувани пасоши и други патни исправи на мигранти.

Oва го соопшти грчката полиција која ја разби групата. 

Во полициското соопштение стои дека фалсификаторите ги продавале патните исправи за цена од 5.000 до 8.000 евра.

Полициската акција се спроведе во атинското предградие Агиос Пантелејмон, каде се сместени илјадници мигранти. Ова место важи за главен центар за илегален мигрантски транспорт кон Западна Европа.

Во изминативе неколку месеци во Грција, но и во Германија, се уапсени стотици мигранти кои имале фалсификувани документи.

Можеби ќе ве интересира

Зголемени безбедносни мерки за „македонската“ порада на 25 март

Зголемени безбедносни мерки за „македонската“ порада на 25 март

БАРАЊЕ ДО АЛБАНИЈА: Да спроведе реален попис на малцинствата

БАРАЊЕ ДО АЛБАНИЈА: Да спроведе реален попис на малцинствата

Вучиќ даде одговор кого ќе помилува

Вучиќ даде одговор кого ќе помилува

За една година 10.000 Хрвати заминале од БиХ

За една година 10.000 Хрвати заминале од БиХ

Каде ќе ја одлежи казната затвор Радован Kaраџиќ?

Каде ќе ја одлежи казната затвор Радован Kaраџиќ?

Караџиќ: Војната ни беше наметната и страдаа сите три нации

Караџиќ: Војната ни беше наметната и страдаа сите три нации

(ВИДЕО) ТИРАНА ГОРИ: Демонстрантите спречени да го пробијат полицискиот кордон

(ВИДЕО) ТИРАНА ГОРИ: Демонстрантите спречени да го пробијат полицискиот кордон

Дачиќ со остар коментар за пресудата на Караџиќ: „Србите не се геноциден народ“

Дачиќ со остар коментар за пресудата на Караџиќ: „Србите не се геноциден народ“

Еди Рама итно пренесен со чартер во болница во Германија

Еди Рама итно пренесен со чартер во болница во Германија