07 Август, 2022
0.0207

Фантастични 19 милиони кај играчите со СУПЕР, МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ на Видеолотарија

Објавено во: Мои пари 29 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Добивките на Видоелотарија Касинос Австрија донесоа голема радост изминативе десет дена. Вкупно 19.308.970,00 денари се исплатени кај играчите добитници на СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕК ПОТ.

Среќните играчи на видеолотариските терминали се радуваа и во минатите десет дена. Тие заедно поделија фантастичен износ од 19.308.970,00 денари.

Сите посакуваат да станат сопственици на МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ, а кога веќе ќе го добијат би сакале и неговата сума да биде што повисока во зоната за добивки, од 1.200.000 до 1.800.000 денари.

Првиот од четирите МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ добитници  освои 1.606.546 на видеолотариските терминали во Евротип Кавадарци. 5 Dazzling Hot е играта која на нашиот играч од Кавадарци му ја донесе оваа неверојатна добивка.

Н.П од Штип  беше добитникот на МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ  кој освои 1.773.599 денари на 21 јуни.  Неговата среќна игра е 20 Jocker Reels. На видеолотариските терминали во Моцарт во Тетово, нашиот добитник со  МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ  освои 1.743.629 денари на 25.06. Четвртиот  освојувач на МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ  ни доаѓа од Неготино. Тој освои 1.243.798 денари на 27.06.2022.

Д.К е добитникот на  најпосакуваната добивка, СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ. Тој на 20.06, играјќи ја играта „40 Lucky Kings“ кај нашиот соработник Вамико во Ново Село, струмичко, успеа да освои неверојатни 11.119.759 денари.

Списокот добитници за минатите 10 дена го заокружуваме со вкупниот износ на МИНИ ЏЕКПОТ добивките вреден 1.821.639 денари.

#ИграјЗаЗабава#ИграјОдогворно#VLT

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

За да направите филмски хит од секојдневието - истражете го новиот vivo X80Pro и искористете го периодот за претпорачка

За да направите филмски хит од секојдневието - истражете го новиот vivo X80Pro и искористете го периодот за претпорачка

Премиер лига ексклузивно на Арена спорт каналите, Кристал Палас и Арсенал за почеток на новата сезона

Премиер лига ексклузивно на Арена спорт каналите, Кристал Палас и Арсенал за почеток на новата сезона

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Петта година по ред се дружиме на официјалниот избор „Мажи на годината“

Петта година по ред се дружиме на официјалниот избор „Мажи на годината“

Првиот говорник на TEDx од Балканот промовиран пред глобална публика од 35 милиони луѓе е од Македонија

Првиот говорник на TEDx од Балканот промовиран пред глобална публика од 35 милиони луѓе е од Македонија

Лојалната програма на Credissimo заштедува пари

Лојалната програма на Credissimo заштедува пари

Намалување на штети: Значењето на овој проект и кои се неговите придобивки?

Намалување на штети: Значењето на овој проект и кои се неговите придобивки?

Детското штедење Халки доби свое лого

Детското штедење Халки доби свое лого

ЕуроникелИндустри единствен во земјава и во регионов со ИСО сертификат за измерена емисија на стакленички гасови

ЕуроникелИндустри единствен во земјава и во регионов со ИСО сертификат за измерена емисија на стакленички гасови