23 Мај, 2019
0.0215

ФАТАЛНА ЗА СИТЕ ПЕТМИНА: Вака се случила сообраќајката кај Драчево, дете не е жртва

Објавено во: Македонија 15 Мај, 2019

Фатална сообраќајна несреќа пред полноќ одекна во Скопје.

Судирот меѓу  возилото „рено 5“ и  товарно возило „мерцедес“ бил кобен за петорицата патници во реното.

Официјално, несреќата која се случи на булеварот „Борис Трајковски“ пред скопската населба Драчево ги однесе во смрт возачот на реното и сопатниците .

Од билтенот на МВР се гледа дека се работи за возачот на реното Ј.Л.(43) и сопатниците С.Н., А.Т.(54) од Скопје, Е.Т.(37) од Скопје и И.А.(40) од Скопје починале на местото на несреќата.

Се спасил возачот на товарното возило кој веднаш бил пренесен во градската болница .

Реното преминало на спротивната лента

Во тешката сообраќајка јавен обвинител констатира дека автомобилот „рено5“ поради непознати причини преминало во спротивната коловозна лента и удрило во камион кој превзувал отпад.

Ударот бил кобен за сите патниците.

Тројца од почнатите се мажи а две се жени.


Можеби ќе ве интересира

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање