13 Август, 2020
0.0247

Фатиме Фетаи оценуваше студенти во Штип

Објавено во: Македонија 06 Декември, 2019

Фатиме Фетаи, поранешната специјална јавна обвинителка, беше дел од стручната комисија која даваше мислење за настапите на студентите во натпреварот во симулирано судење на правните државни  факултети од Скопје, Битола, Тетово и Штип.

Натпреварувањето се одржа вчера на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип во организација на Амбасадата на САД во Скопје. Во комисијата, покрај Фетаи, беше и судијата Лазар Нанев. 

Првото место го освоија студентите од Правниот факултет при Унивезитетот „Гоце Делчев“ од Штип. 


Можеби ќе ве интересира

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната