24 Јуни, 2018
0.3542
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Финансии

Драстично ќе пораснат трошоците за земање кредити?

Драстично ќе пораснат трошоците за земање кредити?

02 Декември, 2013

СДСМ: Владата го зголеми јавниот долг за 40 мл.евра – За да го врати, државата треба една година од воздух да живее

СДСМ: Владата го зголеми јавниот долг за 40 мл.евра – За да го врати, државата треба една година од воздух да живее

01 Декември, 2013

Советот на НБРМ воведува нова методологија за благајничките записи

Советот на НБРМ воведува нова методологија за благајничките записи

28 Ноември, 2013

СДСМ укажува на можен буџетски дефицит од над 4%, ВМРО ДПМНЕ со став: Мешаат баби и жаби

СДСМ укажува на можен буџетски дефицит од над 4%, ВМРО ДПМНЕ со став: Мешаат баби и жаби

26 Ноември, 2013

Македонија сѐ поскапо ќе ги плаќа задолжувањата!

Македонија сѐ поскапо ќе ги плаќа задолжувањата!

25 Ноември, 2013

Купувањето на недвижности во земјава ќе се ослободи од ДДВ

Купувањето на недвижности во земјава ќе се ослободи од ДДВ

21 Ноември, 2013

АНКЕТА НА НБРМ: Фирмите и граѓаните ќе бараат повеќе кредити, дали банките ќе ги одобруваат?

АНКЕТА НА НБРМ: Фирмите и граѓаните ќе бараат повеќе кредити, дали банките ќе ги одобруваат?

19 Ноември, 2013

КРЕДИТИ: Земаш 50 000 евра, враќаш 100 000 евра!

КРЕДИТИ: Земаш 50 000 евра, враќаш 100 000 евра!

17 Ноември, 2013

НБРМ: Економијата закрепнува, инфлацијата се контролира, но ризиците остануваат

НБРМ: Економијата закрепнува, инфлацијата се контролира, но ризиците остануваат

13 Ноември, 2013

Пратениците ја почнуваат расправата за предлог буџетот за 2014-та

Пратениците ја почнуваат расправата за предлог буџетот за 2014-та

13 Ноември, 2013

Македонските банки пркосат на кризата: Кредитите се проблематични, ама профитите растат!

Македонските банки пркосат на кризата: Кредитите се проблематични, ама профитите растат!

12 Ноември, 2013

Интервју Николче Петкоски, Еуростандард Банка: Пониски камати за потрошувачките кредити и кредитните картички!

Интервју Николче Петкоски, Еуростандард Банка: Пониски камати за потрошувачките кредити и кредитните картички!

11 Ноември, 2013

Груевски: Новите проекции на НБРМ се резултат на добрите економски придвижувања

Груевски: Новите проекции на НБРМ се резултат на добрите економски придвижувања

10 Ноември, 2013

Информациите за долгот се јавно достапни

Информациите за долгот се јавно достапни

08 Ноември, 2013

Интервју Тони Стојановски: 90 отсто од новите штедни влогови се во денари!

Интервју Тони Стојановски: 90 отсто од новите штедни влогови се во денари!

08 Ноември, 2013

Оптимистички проекции на НБРМ: БДП ќе расте – инфлацијата ќе се стабилизира

Оптимистички проекции на НБРМ: БДП ќе расте – инфлацијата ќе се стабилизира

07 Ноември, 2013

Пад на добивката на Фершпед

Пад на добивката на Фершпед

06 Ноември, 2013

Владата денеска планира да се задолжи со скоро 114 милиони евра

Владата денеска планира да се задолжи со скоро 114 милиони евра

05 Ноември, 2013