27 Октомври, 2021
0.0197

FinTech ReImagined Forum: Онлајн настан кој ќе ни ја открие иднината на FinTech

Објавено во: Мои пари 19 Септември, 2021

Финансискиот сектор драстично се промени со издигнувањето на FinTech, кој ги поедностави банкарските процеси на глобално ниво ставајќи ги потрошувачите во прв план.

Компанијата Адева организира поголема онлајн FinTech конференција која има за цел да ги доближи концептите, и да ни долови како оваа индустрија го менува светот.

FinTech ReImagined Forum ќе се одржи следниот четврток на 23ти септември, со почеток од 17:30 часот.

Претставници од светски познати компании како IBM, Payoneer, AWS и Huawei ќе учествуваат на панел дискусиите преставувајќи ги актуелните трендови во ФинТек, и ќе ни откријат зошто оваа индустрија е од големо значење за светот на финансиите.

Агендата за конференцијата е следна:

  Opening Keynote Presentation: Putting the Consumer First

  Open Banking - A Blueprint for the Digital Economy

  Global Payments - Fast Forward into the Future

  Sustainable Finance and Innovation - A Virtual Exchange of Ideas

  Infrastructure & Security - Trends and Emerging Threads

  The Rise of Embedded Finance - Next Frontier

  Artificial Intelligence - Strategy and Implications

Конференцијата е бесплатна и може да се приклучите на следниов линк:

https://hopin.com/events/fintech-reimagined-forum-8376e6a4-30d9-4b33-91ad-f7762cdf03f2

За компанијата:

Адева е глобална компанија која има изградено мрежа од девелопери на кои им овозможува работа без граници со компании од целиот свет.

ПР Објава


Можеби ќе ве интересира

ДЕНОВИ НА ИТАЛИЈА ВО ТИНЕКС – EXTRAORDINARY ITALIAN TASTE BUY AUTENTIC ITALIAN AND GET MORE

ДЕНОВИ НА ИТАЛИЈА ВО ТИНЕКС – EXTRAORDINARY ITALIAN TASTE BUY AUTENTIC ITALIAN AND GET MORE

Parfois отвора нова продавница во East Gate Mall: Португалскиот моден бренд го најавува новото отворање во Скопје

Parfois отвора нова продавница во East Gate Mall: Португалскиот моден бренд го најавува новото отворање во Скопје

Бонус игра за online учесниците на ЛОТО 7 и Џокер

Бонус игра за online учесниците на ЛОТО 7 и Џокер

Со континуирана модернизација на мобилната мрежа, Телеком се подготвува за 5G

Со континуирана модернизација на мобилната мрежа, Телеком се подготвува за 5G

НАГРАДНАТА ИГРА НА 2win.mk ИМ ДОНЕСЕ ВЕЛОСИПЕД НА ЗОРАН И ВЛАТКО

НАГРАДНАТА ИГРА НА 2win.mk ИМ ДОНЕСЕ ВЕЛОСИПЕД НА ЗОРАН И ВЛАТКО

„Хотел меѓу две војни“ од Александар Русјаков – добитник на наградата „Пегаз“ за најдобар необјавен роман за 2021 година

„Хотел меѓу две војни“ од Александар Русјаков – добитник на наградата „Пегаз“ за најдобар необјавен роман за 2021 година

Силк Роуд Банка во вторник започнува со предвремена исплатата на пензиите за октомври

Силк Роуд Банка во вторник започнува со предвремена исплатата на пензиите за октомври

Рамстор Мол го одбележа месецот за борба против рак на дојка

Рамстор Мол го одбележа месецот за борба против рак на дојка

БЛИЗУ 11 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ДОНЕСЕ НАЈНОВИОТ СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ

БЛИЗУ 11 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ДОНЕСЕ НАЈНОВИОТ СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ