22 Јули, 2019
0.0211

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев ги избра новите министри-еден од нив е и тој!

Објавено во: Македонија 23 Јуни, 2019

Таканречената „метла“ конечно се случи. Премиерот ги соопшти имињата на министрите кои ќе ја напуштат функцијата.

Она што ја натера јавноста на коментари е одлуката самиот премиер да го води министерството за финансии.

На местото на доскорешниот минстер Тевдовски ќе биде токму Зоран Заев.

Кои се новите министри може да прочитате овде.


*А кој ќе раководи со министерството за локална самоуправа читајте тука.


*Министерот кој не го интересираа граѓаните доби прекоманда: Дураки ќе биде Министер за политички систем


Можеби ќе ве интересира

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Дендиас за Преспанскиот договор: Нема да толерираме феномени на нецелосна усогласеност

Дендиас за Преспанскиот договор: Нема да толерираме феномени на нецелосна усогласеност

Со пари од Светска банка ќе се намалат гужвите на граница меѓу Србија и Македонија

Со пари од Светска банка ќе се намалат гужвите на граница меѓу Србија и Македонија

БЕСА: Случајот „Рекет” сериозно му наштети на кредибилитетот на СЈО

БЕСА: Случајот „Рекет” сериозно му наштети на кредибилитетот на СЈО

Слободно капење во Охридското езеро

Слободно капење во Охридското езеро

Артан Груби: Новиот лидер на СЈО да биде избран од Советот на јавни обвинители

Артан Груби: Новиот лидер на СЈО да биде избран од Советот на јавни обвинители