25 Август, 2019
0.0237

(ФОТО) Британскиот принц со полна агенда: Го пречека Шекеринска, се виде со Заев, на ред е Пендаровски

Објавено во: Македонија 16 Мај, 2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, денес ќе оди на средба со претседателот Пендаровски. Шефот на државата ќе го пречека неговото височество во вилата Водно.

Британскиот принц пристигна во средата на аеродромот во Скопје и беше пречекан од вицепремиерката Радмила Шекеринска.

Премиерот Зоран Заев заедно со сопругата Зорица вчеравечер  му посакаа добредојде на грофот од Весекс во Република Северна Македонија. По средбата Заев на својот инстаграм профил напиша дека кралската фамилија е секогаш добредојдена во нашата земја.

Инаку, британскиот принц Едвард денеска треба да присуствува и во Националаната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже врските меѓу Обединетото кралство и Северна Македонија, во областа на образованието, животната средина и уметноста.


Фото: Фејсбук и Инстаграм

Можеби ќе ве интересира

Почина сопругата на Светозар Јаневски

Почина сопругата на Светозар Јаневски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Сугарески: Се гради како никогаш досега - Втор ден од Г-7самитот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Сугарески: Се гради како никогаш досега - Втор ден од Г-7самитот

Ахмети : Случајот „Рекет“ темелно да се истражи,одговорност за сите што направиле криминал

Ахмети : Случајот „Рекет“ темелно да се истражи,одговорност за сите што направиле криминал

Утре променливо облачно, сонце и топло

Утре променливо облачно, сонце и топло

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје