23 Мај, 2019
0.0313

(ФОТО) Британскиот принц со полна агенда: Го пречека Шекеринска, се виде со Заев, на ред е Пендаровски

Објавено во: Македонија 16 Мај, 2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, денес ќе оди на средба со претседателот Пендаровски. Шефот на државата ќе го пречека неговото височество во вилата Водно.

Британскиот принц пристигна во средата на аеродромот во Скопје и беше пречекан од вицепремиерката Радмила Шекеринска.

Премиерот Зоран Заев заедно со сопругата Зорица вчеравечер  му посакаа добредојде на грофот од Весекс во Република Северна Македонија. По средбата Заев на својот инстаграм профил напиша дека кралската фамилија е секогаш добредојдена во нашата земја.

Инаку, британскиот принц Едвард денеска треба да присуствува и во Националаната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже врските меѓу Обединетото кралство и Северна Македонија, во областа на образованието, животната средина и уметноста.


Фото: Фејсбук и Инстаграм

Можеби ќе ве интересира

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање