18 Јуни, 2019
0.0267

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

Објавено во: Македонија 25 Март, 2019

Црн чад и попладнево има во скопската населба Ново Лисиче. Жителите се жалат дека мириса на изгорени гуми и дека ова не е прв пат. 

Од општина Аеродром деновиве изјавија дека инспектори излегле на терен и го пријавиле случајот во Град Скопје и во општина Гази Баба, затоа што констатирале дека е запален од другата страна на Вардар, на територија што спаѓа под општината Гази Баба. Но, граѓаните засега немаат прецизен одговор од надлежните за што точно се работи.

фото Фактор


Можеби ќе ве интересира

Фетаи: Верувам дека ќе дојде време СЈО ќе застане на пиедесталот

Фетаи: Верувам дека ќе дојде време СЈО ќе застане на пиедесталот

На одредени места наврнаа 25 литри дожд на метар квадратен

На одредени места наврнаа 25 литри дожд на метар квадратен

Шекеринска: Не сакаме заради домашна политика да загрозиме некој од државните интереси

Шекеринска: Не сакаме заради домашна политика да загрозиме некој од државните интереси

ФОКУС НА ДЕНОТ: Една година од Договорот од Преспа - каде е сега Македонија?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Една година од Договорот од Преспа - каде е сега Македонија?

Шекеринска на вежбата Одлучен удар: Покажавме дека заслужуваме да бидеме членка на НАТО

Шекеринска на вежбата Одлучен удар: Покажавме дека заслужуваме да бидеме членка на НАТО

Левица: Преспанскиот договор беше донесен заради интересите на домашните и странските моќници

Левица: Преспанскиот договор беше донесен заради интересите на домашните и странските моќници

Во битолско Егри градот го уништи родот

Во битолско Егри градот го уништи родот

ДОЖД И ГРМОТЕВИЦИ: Невреме го зафати Скопско и Кумановско

ДОЖД И ГРМОТЕВИЦИ: Невреме го зафати Скопско и Кумановско

Ако бојкотираат 100.000 државјани, пописот се прогласува за нерелевантен

Ако бојкотираат 100.000 државјани, пописот се прогласува за нерелевантен