16 Октомври, 2019
0.0178

(ФОТО) Еве што направи Ирма со морските животни

Објавено во: Свет 11 Септември, 2017

Ураганот Ирма предизвика големо невреме на Флорида, а не беа поштедени ниту морските животни. 

На фотографии кои беа објавени на социјалните мрежи, се гледа дека ураганот го „исцицал“ океанот, а морските животни останале на суво. 

Ова не е прв ваков случај ураган да го „исцица“ океанот. На Твитер се појавија фотографии на кои се гледаше дека места каде имало вода, сега се суви. 

Посебно внимание предизвика малиот брод кој беше заглавен во песок. 

Американскиот претседател, Доналд Трамп прогласи природна катастрофа на Флорида и наложи да се подели помош. 

Ќе има евакуација и сместување на луѓето, но и отстранување на опасните урнатини. 


Можеби ќе ве интересира

Уште една земја ќе оди на референдум за независност

Уште една земја ќе оди на референдум за независност

(ВИДЕО) ЧЕРНОБИЛ Е ДОМ НА НАЈУПОРНИТЕ: Не го напуштиле и покрај катастрофата

(ВИДЕО) ЧЕРНОБИЛ Е ДОМ НА НАЈУПОРНИТЕ: Не го напуштиле и покрај катастрофата

БРЕГЗИТ САГА: На Џонсон му тече времето, ќе падне договор во последен момент?

БРЕГЗИТ САГА: На Џонсон му тече времето, ќе падне договор во последен момент?

ЕУ БАРА ТУРЦИЈА ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СИРИЈА: Eрдоган не попушта

ЕУ БАРА ТУРЦИЈА ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СИРИЈА: Eрдоган не попушта

Орбан го призна поразот: Опозицијата ќе ја „буди“ Будимпешта во Европа

Орбан го призна поразот: Опозицијата ќе ја „буди“ Будимпешта во Европа

(ВИДЕО) СИЛЕН ТАЈФУН СЕ БЛИЖИ ДО ЈАПОНИЈА: Евакуирани милиони, има жртви, ветер корне кровови

(ВИДЕО) СИЛЕН ТАЈФУН СЕ БЛИЖИ ДО ЈАПОНИЈА: Евакуирани милиони, има жртви, ветер корне кровови

Шведска бара ЕУ да воведе ембарго за извоз на оружје во Турција

Шведска бара ЕУ да воведе ембарго за извоз на оружје во Турција

Прашајте ме уште нешто: Украинскиот претседател Зеленски одржа прес долг 14 часа

Прашајте ме уште нешто: Украинскиот претседател Зеленски одржа прес долг 14 часа

(ВИДЕО) ВРЕДАТ МИЛИОНИ А СКАПУВААТ ВО ПУСТИНА: Вака изгледа отпад со луксузни автомобили во Дубаи

(ВИДЕО) ВРЕДАТ МИЛИОНИ А СКАПУВААТ ВО ПУСТИНА: Вака изгледа отпад со луксузни автомобили во Дубаи