25 Август, 2019
0.0186

(ФОТО) Гужва на Табановце: Македонците одлучиле празникот да го поминат во Србија

Објавено во: Македонија 26 Април, 2019

Продолжениот викенд предизвикува застои од неколку часа на граничните премини.  Патниците велат дека чекаат на граничниот премин Табановце повеќе од час и половина за да ја поминат границата со Србија.

Граѓаните најчесто за викенд дестинација во соседна Србија ги избираат бањите, Копаоник, метрополата Белград. Меѓутоа, има и граѓани кои само транзитираат.

И од Авто мото сојузот на Макеоднија ги известуваат граѓаните дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Додека, на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата освен на граничниот премин Богородица каде времето на чекање е околу 45 минути.


Можеби ќе ве интересира

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол