20 Јануари, 2019
0.3102
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

(ФОТО) КОЛОНИ КАЈ ДЕВЕ БАИР: Ако патувате читајте за состојбата по патиштата

Објавено во: Македонија 12 Јануари, 2019

Гужви на граничниот премин Деве Баир.

Колони автомобили од граѓани кои патуваат кон соседна Бугарија на зимување.

Ако и вашите обврски и планови наложуваат да патувате ние ве информираме за актуелната состојба на патиштата.

Од АМСМ соопштуваат дека ширум државата претежно се вози по влажни коловози со остатоци од кашест снег. Препорачуваме по вакви услови да го управувате возилото со прилагодена брзина и да ја почитувате обврска за зимска опрема во автомобилите која е на сила до 15 март.


Засега забрана за движење на тешки товарни возила има на патниот правец Дебар – Струга а забрана за сообраќај на автобуси има на патниот правец Тетово – Попова Шапка.

До 12:00 часот, во прекин ќе биде и сообраќајот на патниот правец Тетово-Попова Шапка, кај м.в.Жичара поради јавен собир.

За излез и влез од државата нема многу долги задржувања.

Можеби ќе ве интересира

И ЗНМ го осуди нападот врз новинарката Мирјана Мирчевска-Јовановиќ

И ЗНМ го осуди нападот врз новинарката Мирјана Мирчевска-Јовановиќ

(ФОТО) Ѓорчев во Беровско на маскенбал стар 500 години

(ФОТО) Ѓорчев во Беровско на маскенбал стар 500 години

ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ носи „гага“ возење во автобусите на ЈСП

ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ носи „гага“ возење во автобусите на ЈСП

Жбогар оптимист за целосно спроведување на договорот од Преспа

Жбогар оптимист за целосно спроведување на договорот од Преспа

Сообраќајка кај Штип, возачот тешко повреден

Сообраќајка кај Штип, возачот тешко повреден

Ако патувате, состојбата на патиштата е ваква

Ако патувате, состојбата на патиштата е ваква

ВЖЕШТЕНА АТМОСФЕРА ВО ГРЦИЈА: Денес протести поради договорот од Преспа

ВЖЕШТЕНА АТМОСФЕРА ВО ГРЦИЈА: Денес протести поради договорот од Преспа

Доцна ли е реакцијата: Се изнадишавме отровен воздух

Доцна ли е реакцијата: Се изнадишавме отровен воздух

И се гледа ли крајот на зимата: еве ја временската прогноза

И се гледа ли крајот на зимата: еве ја временската прогноза