07 Јуни, 2020
0.0506

(ФОТО) КОЛОНИ КАЈ ДЕВЕ БАИР: Ако патувате читајте за состојбата по патиштата

Објавено во: Македонија 12 Јануари, 2019

Гужви на граничниот премин Деве Баир.

Колони автомобили од граѓани кои патуваат кон соседна Бугарија на зимување.

Ако и вашите обврски и планови наложуваат да патувате ние ве информираме за актуелната состојба на патиштата.

Од АМСМ соопштуваат дека ширум државата претежно се вози по влажни коловози со остатоци од кашест снег. Препорачуваме по вакви услови да го управувате возилото со прилагодена брзина и да ја почитувате обврска за зимска опрема во автомобилите која е на сила до 15 март.


Засега забрана за движење на тешки товарни возила има на патниот правец Дебар – Струга а забрана за сообраќај на автобуси има на патниот правец Тетово – Попова Шапка.

До 12:00 часот, во прекин ќе биде и сообраќајот на патниот правец Тетово-Попова Шапка, кај м.в.Жичара поради јавен собир.

За излез и влез од државата нема многу долги задржувања.

Можеби ќе ве интересира

СМЕСТУВАЧИТЕ ОД ОХРИД И СТРУГА ШТО ПРИМИЛЕ ГОСТИ - заработија кривични пријави

СМЕСТУВАЧИТЕ ОД ОХРИД И СТРУГА ШТО ПРИМИЛЕ ГОСТИ - заработија кривични пријави

За 40 отсто од новозаразените не се знае од кого го добиле коронавирусот

За 40 отсто од новозаразените не се знае од кого го добиле коронавирусот

МВР СО ДЕТАЛИ: 386 граѓани не носеле маски, 154 де движеле во полициски час

МВР СО ДЕТАЛИ: 386 граѓани не носеле маски, 154 де движеле во полициски час

ДОБРА ВЕСТ: Во Институтот за јавно здравје сите се здрави, продолжуваат со работа

ДОБРА ВЕСТ: Во Институтот за јавно здравје сите се здрави, продолжуваат со работа

ЗОШТО МАЖИТЕ СЕ ТОЛКУ РИЗИЧНИ ЗА КОВИД-19 - во земјава се двојно повеќе починати од жените

ЗОШТО МАЖИТЕ СЕ ТОЛКУ РИЗИЧНИ ЗА КОВИД-19 - во земјава се двојно повеќе починати од жените

ЌЕ БИДЕМЕ ЛИ ОД УТРЕ СЛОБОДНИ, ИЛИ ПАК СО ПОЛИЦИСКИ ЧАС - Комисијата го има последниот збор

ЌЕ БИДЕМЕ ЛИ ОД УТРЕ СЛОБОДНИ, ИЛИ ПАК СО ПОЛИЦИСКИ ЧАС - Комисијата го има последниот збор

Неделен Фактор: Дајте распишете тендер за стапови од Индија, инаку сите го окркавме (стапот)

Неделен Фактор: Дајте распишете тендер за стапови од Индија, инаку сите го окркавме (стапот)

СЕКОЈА ЧЕСТ ХЕРОИ - ова се лекарите кои секојдневно се борат за спас на животи

СЕКОЈА ЧЕСТ ХЕРОИ - ова се лекарите кои секојдневно се борат за спас на животи

ГРЦИЈА СЕ ПИШМАНИ: Можно е границата за земјава да не се отвори на 15 јуни, ќе се следи состојбата

ГРЦИЈА СЕ ПИШМАНИ: Можно е границата за земјава да не се отвори на 15 јуни, ќе се следи состојбата