16 Февруари, 2020
0.0491

(ФОТО) НА МАКРОН МУ ГОРИ ПОД НОЗЕ: Го запалија неговиот омилен ресторан во Париз

Објавено во: Свет 18 Јануари, 2020

Пожар избил во омилениот ресторан на францускиот претседател, Емануел Макрон во Париз, поради што властите стравуваат од ескалација на насилството. 

Пожарот избувнал само неколку дена откако демонстранти парадирале покрај ресторанот извикувајќи „Смрт за Макрон – смрт за Ла Ротонд“.

Се истражуваат причините, но во земјата секојдневно има протести против пензиската реформа. 

Од противпожарната служба во Париз велат дека пожарот во ресторанот „Ла Ротонд“  брзо е изгаснат.

Макрон беше евакуиран откако демонстранти сакале да упаднат во сала, додека тој следел претстава. 

Информација за тоа каде ќе се појави, имало на Твитер, по што демонстрантите се појавиле на местото на настанот. 

Властите го приведоа новинарот Таха Бухафс, затоа што  на социјалните мрежи ја откри локацијата на Макрон додека тој беше во театар во Париз.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак

(ФОТО) БРАНОВИ ОД ПО 10 МЕТРИ: Бурата Денис ја погоди Британија

(ФОТО) БРАНОВИ ОД ПО 10 МЕТРИ: Бурата Денис ја погоди Британија

ПУКАЊЕ ВО БЕРЛИН: Еден загина, има и повредени

ПУКАЊЕ ВО БЕРЛИН: Еден загина, има и повредени

НАЈСТАР ПАЦИЕНТ: На 96 години се излечи од коронавирус

НАЈСТАР ПАЦИЕНТ: На 96 години се излечи од коронавирус

AKO ОДИТЕ ВО ОВОЈ ГРАД: Ве чека карантин од две седмици

AKO ОДИТЕ ВО ОВОЈ ГРАД: Ве чека карантин од две седмици

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ: Случај на коронавирус регистриран во Египет

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ: Случај на коронавирус регистриран во Египет

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

(ВИДЕО) ИМААТ ПАСОШ КОЈ НИКОЈ НЕ ГО ПРИЗНАВА: Граѓаните сепак не се изолирани во своите граници

(ВИДЕО) ИМААТ ПАСОШ КОЈ НИКОЈ НЕ ГО ПРИЗНАВА: Граѓаните сепак не се изолирани во своите граници