13 Јули, 2020
0.0271

(ФОТО) Најуспешниот македонски автомобилист нагази низ улиците на Скопје на полициски час

Објавено во: Македонија 25 Мај, 2020

Фото: Вангел Тануровски

Најуспешниот македонски автомобилист во историјата, Игор Стефановски, денес попладне возеше низ празните улици на Скопје за време на полицискиот час, во чест на сите оние кои неуморно се борат со вирусот ковид-19.

Двојниот европски шампион возеше по веќе одредена рута (Лисиче-Аеродром-Центар-Карпош) давајќи им сигнал на сите жители на овие општини да излезат на своите тераси и прозорци во тој период и да дадат заедничка поддршка на медицински лица, полицијата и армијата.

Популарниот Иџе парадираше со својот тркачки автомобил на точно определена маршрута, почнувајќи од населбата Лисиче, завршувајќи во Карпош.  Стартуваше од скопската населба Аеродром, а продолжи кај Собранието и Триумфалната капија во Центар, покрај Соборна црква по „Партизанска“, покрај „Сити мол“ сè до кружниот тек со кој завршува населба Влае. Можеби ќе ве интересира

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Познато како ќе работат базените и плажите

Познато како ќе работат базените и плажите

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти