23 Април, 2018
0.0568

(ФОТО) НЕШТО ЧУДНО СЕ СЛУЧУВА: Падна црн снег

Објавено во: Свет 12 Јануари, 2018

Во градот Термитау во централен Казахстан падна црн снег. 

Наместо бел снег, падна црн снег кој изгледа како прашина од јаглен. 

Многу од жителите се загрижени за своето здравје и бараат властите да истражат за што се работи. 

„Не можеме овде да живеме, се гушиме“ - напишал еден граѓанин на социјалните мрежи. 

Во овој град се наоѓа и индустрија за железо, најголема во земјата. 

Тим од стручњаци веќе работи на случајот да утврди зошто снегот има црна боја. 


Можеби ќе ве интересира

Вијаграта значително го намалува ризикот од канцерогени заболувања

Вијаграта значително го намалува ризикот од канцерогени заболувања

Јужна Кореја ја сопре пограничната пропаганда против Северна Кореја

Јужна Кореја ја сопре пограничната пропаганда против Северна Кореја

Пронајден нов начин за справување со Алцхајмеровата болест

Пронајден нов начин за справување со Алцхајмеровата болест

Спас за светот: Случајно креиран ензим кој јаде пластичен отпад

Спас за светот: Случајно креиран ензим кој јаде пластичен отпад

Караџиќ денеска поднесува жалба во Хаг

Караџиќ денеска поднесува жалба во Хаг

Фото: Сите се среќни без Трамп, дури и Меланија

Фото: Сите се среќни без Трамп, дури и Меланија

Поранешна порно актерка: „Добив закани по животот од Исламска држава“

Поранешна порно актерка: „Добив закани по животот од Исламска држава“

СВЕТ: Гол напаѓач уби четворица луѓе во ресторан

СВЕТ: Гол напаѓач уби четворица луѓе во ресторан

Првиот посетител на Трамп, Емануел Макрон со симболичен подарок за претседателот на САД

Првиот посетител на Трамп, Емануел Макрон со симболичен подарок за претседателот на САД