02 Декември, 2020
0.0245

(ФОТО) Невремето оштети плажа во Охрид

Објавено во: Македонија 27 Септември, 2020

Невремето што вчера го зафати Охрид, оштети една од охридските плажи.

Силниот ветер откорна едно дрво на Градската плажа „Горица 3“, кое се уште стои на плажата. Плажата Горица е позната и како „Немо“, според еден од шанковите кои претходно беа дел од неа.


Од годинава, сите шанкови, поради истечена концесија и ненавремено плаќање и обнова на концесијата беа срушени. Поради можноста на плажата да се донесат сопствени реквизити, храна и пијалоци, таа сезонава беше една од најпопуларните и најпосетените.

Повеќе на Женски магазин овде

Фото: Женски магазин - забрането преземање

Можеби ќе ве интересира

Георгиевски за БГНЕС: Бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија

Георгиевски за БГНЕС: Бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почина Eнвер Малиќи, денес има над 1.000 заразени со коронавирус

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почина Eнвер Малиќи, денес има над 1.000 заразени со коронавирус

Груевска Маџоска: Се откажуваме од се она што не прави посебни

Груевска Маџоска: Се откажуваме од се она што не прави посебни

Македонија бележи нови 1.069 заразени и 29 починати од коронавирусот

Македонија бележи нови 1.069 заразени и 29 починати од коронавирусот

Утре блокада во 15 градови

Утре блокада во 15 градови

Со посебни протоколи ќе се отворат скијачките центри

Со посебни протоколи ќе се отворат скијачките центри

Реакција на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“: Македонската државност е заснована врз антифашистички начела

Реакција на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“: Македонската државност е заснована врз антифашистички начела

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство

ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство